Хотел KOVIOU HOLIDAY VILLAGE 3*

НИКИТИ, ГРЦИЈА

oda-std-ext-01
ext-00

KOVIOU HOLIDAY VILLAGE 3*


 

🏨🏨 Хотел KOVIOU HOLIDAY VILLAGE 3* 🏨🏨


🇬🇷 
#Никити#Халкидики – #Грција 🇬🇷

 

[Полупансион – Half  Board]

 

📆 24.06 – 01.07 во    Стандард соба  329 € по лице
📆 01.07 – 08.07 во    Стандард соба  359 € по лице
📆 08.07 – 15.07 во    Стандард соба  399 € по лице
📆 15.07 – 22.07 во    Стандард соба  459 € по лице
📆 22.07 – 29.07 во    Стандард соба  459 € по лице
📆 29.07 – 05.08 во   Стандард соба  459 € по лице
📆 05.08 – 12.08 во    Стандард соба  459 € по лице
📆 12.08 – 19.08 во    Стандард соба  459 € по лице
📆 19.08 – 26.08 во    Стандард соба  419 € по лице
📆 26.08 – 02.09 во    Стандард соба  369 € по лице
📆 02.09 – 09.09 во    Стандард соба  319 € по лице
📆 09.09 – 16.09 во    Стандард соба  259 € по лице
📆 16.09 – 23.09 во    Стандард соба  205 € по лице
📆 23.09 – 30.09 во    Стандард соба  179 € по лице

 


Резервации и информации на тел:

 02 / 3217-410
 02 / 3222-499
📱 076 / 206-678

 


 

e-mail:
📧 aviokarti@generalturist.mk
📧 ticketing1@generalturist.mk

Category: Tag:

Product Description

🏨 Хотелот се наоѓа во срцето на Ситониа на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е одалечен 250м. 🏨 Хотелот располага со 1/3, 1/3+1 и 1/4 комфорни соби. Собите се опремени со 🆒 клима уред (вклучен во цената), 📺 сат. ТВ и сопствена 🚿 бања. 🏨 Хотелот има голем и комплетно уреден двор со многу зеленило и природни сенки. Во склоп на 🏨 хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено 🎥 кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и 📶 Wi-Fi интернет во ресторан, рецепција,  собите и базенот се бесплатни.

ПП – Полупансион :
Појадок 🕛 08:00 – 10:00 на база шведска маса
Вечера 🕛 19:00 – 21:00 на база шведска маса

 НAПОМЕНА:

Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата
Прво и второ  дете од 0 до 13,99 г. со  двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
Прво и второ  дете од 14-15,99 г. со  двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената во табелата
Трет и четврт  возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата
Во цената на аранжманите вклучено е користењето на 🆒 клима уредот
Бесплатно користење на 📶 Wi-Fi интернет во склоп на 🏨 хотелот
Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на  собите е до 10 часот по локално време.
Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

Цената на 🚐 превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
• 👨👩 возрасни:💰 35 €
• 👧👶👦 деца од 2 до 12 години: 💰20 €
• 👧👶👦 деца до 2 години: 🆓 БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

ДОПЛАТА НА ТУРИСТИЧКА ТАКСА ОД 1,5ЕУР НА ДЕН ПО СОБА ДИРЕКТНО НА РЕЦЕПЦИЈА ВО ХОТЕЛОТ 


 

ЛОКАЦИЈА

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “KOVIOU HOLIDAY VILLAGE 3*”

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white

© generalturist.mk | 2018