Вила Малина

Рана Резервација

10% попуст за рана резервација за резервации
до 26.11.2018

Цени

Од 123 ЕУР
за ноќевање по соба

Вила Малина

2010 Боровец,
Бугарија

Вила МALINA се наоѓа во близина на вила YAGODA и е опкруженa со прекрасни, мирисни борови во мирна и спокојна населба на крајот на Боровец. Центарот на одморалиштето е само 2 километри или 30 минути пешачење од центарот на Боровец.

 

Опцијата за сместување на повеќе луѓе во две посебни соби за спиење ја прави вила МALINA најпосакувана дестинација за одмор за големи семејства и групи. Нашите гости се потпираат на традиционалната удобност на вилата, изолација и спокојство во текот на целата година.

 

вила МALINA располага со 28 комфорни дрвени куќи со две спални во стар стил, од кои 24 стандардни и 4 луксузно опремени куќи.

 

Сместување: до 6 лица (опција за додавање на 1 или 2 кревети на првиот кат).

 

Гостите на вила МALINA се добредојдени во ресторанот Јагода (90 седишта). Ресторанот се наоѓа на помалку од 100 метри од вила МALINA и нуди одлична кујна и премиум пијалаци.

 

Приватниот паркинг е бесплатен за сите гости на вила MALINA

ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ
29.12.2018-03.01.2019
BB
01.12.2018-28.12.2018
04.01.2019-31.03.2019
BB
ВИЛА МАЛИНА
177,00 €
123,00 €
ВИЛА МАЛИНА ДЕЛУКС
182,00 €
130,00 €

УСЛОВИ

 • Ноќевање (БЕЗ доручек, ручек и вечера)
 • Употреба на сауна, Wi-Fi на рецепција/лоби, игри на табла, паркинг
 • Хотелско осигурување, данок на одморалиште (туристичка такса), 9% ДДВ

 

Минимален престој – 3 ноќевања за периодот 29.12.2018 – 03.01.2019!

Вила МАЛИНА – 1 до 4 лица
Вила МАЛИНА Делукс – 1 до 5 лица + 1

Доплата за доручек – 5,00 €/ден за возрасни и 2,50 €/ден за дете од / 3 – 12,99 г. /
Доплата за вечера – 10,00 €/ден за возрасни и 5,00 €/ден за дете од / 3 – 12,99 г. /

 • Божиќна вечера / на барање / во ресторан Јагода / 30,00 € за возрасни и 15,00 € за деца
 • Новогодишна вечера / задолжително / во ресторан Јагода / 70,00 € за возрасни и 35,00 € за деца

 

Доплата за неограничена потрошувачка на алкохолни и безалкохолни пијалоци во новогодишната ноќ – 25,00 € по лице
Шатл-автобус – 5,00 € по лице на ден

Деца до 2,99 г. – бесплатно
Деца од 3 до 12,99 г. на дополнителен кревет со 2 возрасни – 50% попуст
Дополнителен кревет (6-то легло) – 7,5 € лице/ден

10% попуст за рана резервација важи за резервации направени до 26.11.2018 и целосно платени до 30.11.2018 година

 • Нема да се наплати казна за откажувања 30 дена пред пристигнување, за периодот:
  29.12.2018 – 03.01.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 15 дена пред пристигнување, за периодот:
  01.12.2018 – 28.12.2018 и 04.01.2019 – 31.03.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • No-Show: 100% казна

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018