Вила Јагода

Рана Резервација

10% попуст за рана резервација за резервации
до 26.11.2018

Цени

Од 107 ЕУР
за ноќевање по соба

Вила Јагода

2010 Боровец,
Бугарија

Вилите YAGODA се наоѓаат само 2 километри (30 минути пешачење) од центарот на Боровец. Вилите се опкружени со сончеви ливади и прекрасни четинари. Тие се многу погодни за семејствата, паровите и групите пријатели кои ја сакаат романсата на природата и вредноста на приватноста и спокојството, без да ги пропуштат дневните енергични активности и ноќниот живот на Боровец. Вилите се отворени преку целата година.

 

Сите YAGODA вили имаат кујна а некои вили се опремени и со сауна. Сите вили имаат тераса со мебел за отворено и приватна бања со туш. YAGODA вилите имаат 40 дрвени вили во Фински стил: 13 луксузни вили, 10 вили имаат сопствена сауна, а 17 без сауна.

 

Сместување: до 4 лица (со можност за додавање и дополнителен кревет или бебешко креветче)

 

На имотот гостите можат да играат пинг-понг, фудбал, ракомет, одбојка, кошарка и бадминтон. Детски игралишта и разни игри на табла исто така се достапни за користење. Лоцирани во тивка област среде борови дрвја и само 4 минути возење далеку од центарот на Боровец, дрвените Вили Јагода и Малина имаат ресторан која служи Бугарски домашни јадења. Приватниот паркинг е бесплатен за сите гости.

ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ
29.12.2018-03.01.2019
BB
01.12.2018-28.12.2018
04.01.2019-31.03.2019
BB
ВИЛА ЈАГОДА
159,00 €
107,00 €
ВИЛА ЈАГОДА САУНА
164,00 €
112,00 €
ВИЛА ЈАГОДА ДЕЛУКС
170,00 €
118,00 €

УСЛОВИ

 • Ноќевање (БЕЗ доручек, ручек и вечера)
 • Употреба на сауна, Wi-Fi на рецепција/лоби, игри на табла, паркинг
 • Хотелско осигурување, данок на одморалиште (туристичка такса), 9% ДДВ

 

Минимален престој – 3 ноќевања за периодот 29.12.2018 – 03.01.2019!

Вила Јагода – 1 до 4 лица
Вила Јагода Сауна – 1 до 4 лица
Вила Јагода Делукс – 1 до 4 лица

Доплата за доручек – 5,00 €/ден за возрасни и 2,50 €/ден за дете од / 3 – 12,99 г. /
Доплата за вечера – 10,00 €/ден за возрасни и 5,00 €/ден за дете од / 3 – 12,99 г. /

 • Божиќна вечера / на барање / во ресторан Јагода / 30,00 € за возрасни и 15,00 € за деца
 • Новогодишна вечера / задолжително / во ресторан Јагода / 70,00 € за возрасни и 35,00 € за деца

 

Доплата за неограничена потрошувачка на алкохолни и безалкохолни пијалоци во новогодишната ноќ – 25,00 € по лице
Шатл-автобус – 5,00 € по лице на ден

10% попуст за рана резервација важи за резервации направени до 26.11.2018 и целосно платени до 30.11.2018 година

 • Нема да се наплати казна за откажувања 30 дена пред пристигнување, за периодот:
  29.12.2018 – 03.01.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 15 дена пред пристигнување, за периодот:
  01.12.2018 – 28.12.2018 и 04.01.2019 – 31.03.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • No-Show: 100% казна

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018