VIKINGEN INFINITY RESORT & SPA 5*

 

[Ultra All Inclusive – Ултра Се Вклучено]

 

🇹🇷🇹🇷🇹🇷  Аланија  , Анталија 🇹🇷🇹🇷🇹🇷

 

 

✈️ 📆 15.08.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 776 € | ( 🕛 11 дена) …💰 1135 €
✈️ 📆 19.08.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 776 € | ( 🕛 10 дена) …💰 1032 €
✈️ 📆 22.08.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 763 € | ( 🕛 11 дена) …💰 1070 €
✈️ 📆 26.08.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 711 € | ( 🕛 10 дена) …💰  941 €
✈️ 📆 29.08.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 698 € | ( 🕛 11 дена) …💰 1005 €
✈️ 📆 02.09.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 698 € | ( 🕛 10 дена) …💰 915 €
✈️ 📆 05.09.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 685 € | ( 🕛 11 дена) …💰 940 €
✈️ 📆 09.09.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 633 € | ( 🕛 10 дена) …💰 824 €
✈️ 📆 12.09.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 620 € | ( 🕛 11 дена) …💰 875 €

 

*местата се ограничени

 

Цените се изразени во евра,

плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс

1 EUR = 62 ден.


Резервации и информации на тел:
 02 / 3217-410
 02 / 3222-499
📱 076 / 206-678


e-mail:
📧 aviokarti@generalturist.mk
📧 ticketing1@generalturist.mk

ЛОКАЦИЈА

 

Хотелот е на  на 20 километри од градот Алања,а од Анталија  аеродромoт е  на 105 км. Хотелот е  миленик  на регионот, нуди “среќа на прв поглед,”се разбира  со својата архитектурана своите гости.  

 

 

СМЕСТУВАЊЕ

 

Check-in:     Од 14:00 hours

Check-out:  До 12:00 hours

 

Хотелот има  668 стандардни соби, 130 фамилијарни соби врска, 12 соби за хендикепирани лица и 20 апартмани. Вкупно 830 соби.

 

УСЛУГА

 

УЛТРА СЕ ВКЛУЧЕНО - ULTRA ALL INCLUSIVE

Главниот  ресторанот нуди доручек, ручек и вечера со шведска маса.Постојат 3 алакарт ресторани, кои служат отоманската, италијански и кујна на далечниот исток. Баровите нудат различни алкохолни и безалкохолни пијалоци, а нуди  и сопствена винотека.

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ

08:00 – 10:00 Појадок
10:00 – 11:00 Доцен појадок
11:00 – 16:00 Чај и колачи
12:00 – 16:00 Мали оброци
12:30 – 14:00 Ручек
14:00 – 16:00 Сладоледи
19:00 – 21:00 А ла карт ресторани
19:00 – 21:00 Вечера
23:00 – 00:00 Супи

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ

Бесплатна услуга еднаш во 7 дена. Достапни се отомански, азиски и италијански ресторан.

ПЛАЖА И БАЗЕН

Хотелот  има 650-метри долга приватна плажа како и бесплатни  лежалки и чадори. Хотелот  има сопствено крајбрежје  на 650 метри.  Отворен базен– 2500м², џакузи и надворешен  базен – 150м² (кој се загрева) .Воден парк со  8 тобогани  400м².Детски  базен 2 – 60м² . 

СПОРТ И ЗАБАВА

Анимациите  започнуваат   со активности во базен  до крајот на денот.Секоја вечер има  различна програма во амфитеатарот како и џез во ноќните часови. Забава: билијард, фудбал- игрица на маса, игри за деца. Спорт: Фитнес центар, гимнастичка сала, пилатес, одбојка, тенис, пинг-понг, пикадо, како  и спортови на вода.

СПА ЦЕНТАР

Нашиот  спа центар  е  на површина од 2000 м2 нуди атмосфера каде што можете да се опуштите и рекреирате. Во спа центар  има опремени соби за масажа, кои нудат различни алтернативи и  турска бања.

БЕСПЛАТНО

Интернет секаде, амам, сауна, парна бања, Аквапарк, лежалки, чадори, крпи за на плажа, одбојка на плажа, тенис, сладоледи, диско, мини кино, амфитеатар.

СО ДОПЛАТА

Свежо цедени сокови, масажи, Џакузи, спортови на вода, доктор, телефон, перална, сеф во соба, билијард.

 

ВИДЕО

 

 

 

ФОТОГРАФИИ

 

МАПА

 

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white

© generalturist.mk | 2018