Хотел Vihren Palace 4*

Рана Резервација

10% попуст за рана резервација за резервации
до 16.11.2018

Цени

Од 54 ЕУР
по соба

Хотел Vihren Palace 4*

ул. Пере Тошев, Бр. 2,
2770 Банско,
Бугарија

Под снежните ридови на планината Пирин, на само 80 метри оддалеченост од главниот ски-лифт Гондола, а само 4 минути пешачење од центарот на стариот дел на градот се наоѓа луксузниот хотел од 4 ѕвезди, Vihren Palace. Хотелот го нуди познатато бугарско гостопримство во комбинација со елеганција и непречен комфор.

 

Сите соби и апартмани на Vihren Palace се елегантно декорирани со тапациран мебел и сателитска телевизија. Сите соби се со прекрасни погледи на планините Пирин и Рила.

 

Главниот ресторан Symphon во хотелот Vihren Palace служи европска и медитеранска кујна, додека “Аква лоби бар” ги очекува гостите со најдобрите пијалоци и коктели.

 

Vihren Palace е лоциран на одлична локација за оние кои сакаат лесен пристап до ски патеките во удобно опкружување.

ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ
28.12.2018-01.01.2019
01.12.2018-27.12.2018
10.03.2019-01.04.2019
02.01.2019-09.03.2019
BB
HB
BB
HB
BB
HB
СТУДИО ЗА 2 ЛИЦА
121,00 €
146,00 €
77,00 €
103,00 €
96,00 €
121,00 €
СТУДИО ДЕЛУКС ЗА 2 ЛИЦА
146,00 €
170,00 €
93,00 €
118,00 €
115,00 €
140,00 €
ЕДНОСОБЕН СТАН ЗА 2 ЛИЦА
134,00 €
159,00 €
90,00 €
115,00 €
109,00 €
134,00 €
ЕДНОСОБЕН ДЕЛУКС СТАН ЗА 2 ЛИЦА
164,00€
188,00 €
108,00 €
132,00 €
134,00 €
159,00 €
ДВОСОБЕН СТАН ЗА 4 ЛИЦА
213,00 €
263,00 €
148,00 €
197,00 €
173,00 €
224,00 €
ЕДНОКРЕВЕТНО СТУДИО (СТАНДАРД)
84,00 €
96,00 €
54,00 €
66,00 €
67,00 €
80,00 €
ЕДНОКРЕВЕТНО СТУДИО (ДЕЛУКС)
101,00 €
114,00 €
64,00 €
76,00 €
82,00 €
94,00 €
ЛИЦЕ НА ЕКСТРА КРЕВЕТ  ВО СТДУИО (СТАНДАРД)
34,00 €
47,00 €
24,00 €
36,00 €
32,00 €
44,00 €
ЛИЦЕ НА ЕКСТРА КРЕВЕТ  ВО СТДУИО (ДЕЛУКС)
40,00 €
52,00 €
29,00 €
41,00 €
39,00 €
52,00 €
ЛИЦЕ НА ЕКСТРА КРЕВЕТ  ВО ЕДНОСОБЕН СТАН
45,00 €
58,00 €
24,00 €
36,00 €
32,00 €
44,00 €
ЛИЦЕ НА ЕКСТРА КРЕВЕТ  ВО ЕДНОСОБЕН ДЕЛУКС СТАН
54,00 €
67,00 €
29,00 €
42,00 €
39,00 €
64,00 €
2-РО ДЕТЕ 6-11.99 Г. НА ЕКСТРА КРЕВЕТ ВО СТУДИО/ЕДНОСОБЕН СТАН (СТАНДАРД)
14,00 €
22,00 €
11,00 €
20,00 €
14,00 €
22,00 €
2-РО ДЕТЕ 6-11.99 Г. НА ЕКСТРА КРЕВЕТ ВО СТУДИО/ЕДНОСОБЕН СТАН (ДЕЛУКС)
16,00 €
25,00 €
14,00 €
22,00 €
16,00 €
25,00 €

УСЛОВИ

 • Ноќевање со појадок и вечера / појадок
 • Слободно користење на базен, фитнес, сауна, парна бања, игралиште, Wi-Fi
 • Складирање за сопствена скијачка опрема
 • Хотелско осигурување, 9% ДДВ

 

Минимален престој – 4 ноќевања за периодите 28.12.2018 – 01.01.2019!

Студио Стандард / Делукс – 2 + 1
Еднособен Стан Стандард / Делукс – 3 + 1 новороденче
Двособен Стан – 4 + 1 дете + 1 новороденче

Новогодишна вечера / задолжително / – 80,00 € за возрасни и 20,00 € за дете (6-12 г.)

 

Легло за бебе – 4,00 € за ден по легло

Деца до 5.99 г. на дополнителен кревет – бесплатно
Прво дете до 11,99 г. сместено на дополнителен кревет – бесплатно
Дете (6 – 11,99 г.) сместено на стандарден кревет – 50% попуст од цената за едно возрасно лице

10% попуст за рана резервација важи за резервации направени до 16.11.2018 и целосно платени до 20.11.2018 година

 

Попустот за рана резервација не важи за периодот 28.12.2018 – 01.01.2019!

НЕ Е МОЖНО да се променат имињата за резервации направени со попуст за рана резервација!

7 = 5, 10 = 8, 11=9, 14 = 12 важи за престој во периодите:

 • 02.01.2019 – 01.04.2019

 

Бенефициите НЕ МОЖАТ да се комбинираат со попустот за рана резервација!

 • Нема да се наплати казна за откажувања 9 дена пред пристигнување, за периодот:
  01.12.2018 – 27.12.2018 и 10.03.2019 – 01.04.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 16 дена пред пристигнување, за периодот:
  02.01.2019 – 09.03.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 35 дена пред пристигнување, за периодот:
  28.12.2018 – 01.01.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • No-Show: 100% казна

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018