ПОПУСТ


35% за рана резервација до 31.05.2019

ДАТУМ НА ПАТУВАЊЕ


23 Maj - 31 Maј 2019

ХОТЕЛСКА УСЛУГА


Half Board
Полупансион

THEOXENIA HOTEL

Уранополис, Атос, Халкидики, Грција

Дизајниран како амфитеатар, хотелот Xenios Theoxenia има голема зелена површина и се состои од една четирикатна, една петкатна и две трикатни згради. Хотелот располага со четири базени со морска вода, но најфасцинантно место на нашите гости е главниот олимписки базен, каде што не само што може да пливаат, туку и секојдневно да тренирате.

 

Поради големиот простор, секој гостин има можност да избере место за одмор до базенот или во џакузи, да игра тенис или мини фудбал, во време кога децата се зафатени во мини клуб со своите пријатели.

 

Хотелот ги има сите капацитети за конференции и Wi-Fi интернет низ целата територија на хотелот.

39 €

по лице на ден

 

промотивна цена до 31.05.2019

На врвот на полуостровот Света Гора и на растојание од 130 километри од Солун лежи Урануполис, Портата на Света Гора. Урануполис е божествен пејзаж, комбинирајќи планински и морски убавини, ветувајќи незаборавни одмори, особено за патниците кои бараат релаксација, далеку од стресот на градот.

 • 115 км од Солунскиот аеродром
 • 3 км од центарот на Уранополис.

Различни видови соби за удобно сместување за парови, групи на пријатели или семејства. Изберете соба со попријатен поглед на вашите очи, како што се со поглед на Море, со поглед на островот Амулиани или со планински поглед со густи шуми.

 • 151 Соба
 • Сите соби се за непушачи.
 • Постојат соби за буџет сместување.
 • Дневна услуга за чистење, промена на постелнина – 3 пати неделно.

Постојат 3 барови, каде што можете да имате ужина во текот на денот и ресторан кој служи појадок, ручек и вечера. Се нуди услуга “Ран појадок” или “Доцна вечера” за гости кои ќе патуваат или ќе се приклучат на екскурзија.

 • Во главниот ресторан:
  Појадок (американско бифе) од 07:00 до 10:15 часот
  Ручек (бифе) од 12:30 до 14:30 часот
  Вечера (бифе) од 19:00 до 21:30 часот
  Ручекот и вечерата вклучуваат сладолед.
 • Пијалоци за време на ручекот и вечерата: локални безалкохолни пијалаци, сокови, вода, локалено точено пиво, домашно вино (црвено, бело, рецина).
 • Бар на базен: 10: 00 – 18: 00
  Пијалоци: 3 вида на точени вина (бела, црвена, рецина), узо, точено пиво, локални безалкохолни пијалоци, сокови, вода, кафе филтер.
 • Централен бар 18:00 – 21:00
  Пијалоци: 3 вида на точени вина (бела, црвена, рецина), узо, точено пиво, локални безалкохолни пијалоци, сокови, вода, кафе филтер.

Пливајте во еден од нашите 4 неверојатни базени. Изберете базен од солена вода, или прекрасен олимписки големина базен. За помладите гости има одделен детски базен, каде што можат да си играат пред будните очи на нивните родители.

 

БАЗЕНИ

 • 4 базени со морска вода

 

ПЛАЖА

 

Само 30 метри од хотелот преку подземен премин, има прекрасна плажа со златен песок, мека и пријатна на допир, како прашок.

 

Мазниот влез во морето го прави пливањето пријатно, дури и за мали деца, но ве охрабруваме да носите со себе специјални гумени влечки, во зависност од сезоната, може да има некои камчиња. Плажата е опремена со тушеви и соблекувални.

Во Xenios Theoxenia ќе најдете многу причини да се чувствувате среќни и да го зајакнете вашето здравје!

 

Посетете ги тениските игралишта и уживајте во играта на отворено или можеби повеќе сакате пинг понг? Постои се што ви треба за добро да се изнавежбате во хотелот.

 • Тениски терен – Тенис на маса – Мини фудбал

 

За љубителите на екстремната забава и адреналин, предлагаме:

 • Спортови на вода
 • Педали
 • Падобран (Parasailing)
 • Прстени
 • Kајакарство
 • Скиање на вода
 • Банана

Среќни сме што имаме деца со нас. Во нашиот хотел ќе најдете:

 • Бебе столици во ресторанот
 • Мини клуб за деца
 • Базен за деца
 • 24-часовна рецепција
 • Сеф на рецепција
 • Дневни собарска услуга
 • Бесплатен Wi-Fi интернет пристап
 • Анимација
 • Појадок во собата
 • Трансфер услуга до Аеродром / Пристаниште
 • Паркинг простор
 • Мини пазар
 • Масажа (доплата)
 • Крпи за Плажа (доплата)
 • Ручек или појадок на носење (во кутии) на барање
 • Сервис за перење алишта
 • Поштенски услуги
 • Интернет агол
 • Салон во фоајето
 • Изнајмување автомобили и мотоцикли
 • Колиба за бебе во собата (бесплатно)
 • Автобус паркинг
 • Фризерски услуги
 • Соба за багаж
 • Бизнис соба
 • Лаптоп на барање
 • Таблет на барање
 • Услуга во соба 12 часа (доплата)

УСЛОВИ

 • СМЕСТУВАЊЕ И УСЛУГИ ВО ИЗБРАНИОТ ХОТЕЛ ПРЕДВИДЕНИ СО САМИОТ АРАНЖМАН ВКЛУЧЕНО
 • ХРАНА, ПИЈАЛОЦИ И ИНТЕРНЕТ УСЛУГИ СПОРЕД КОНЦЕПТОТ НА ХОТЕЛОТ ВКЛУЧЕНО
 • ОРГАНИЗАЦИЈА И РЕАЛИЗАЦИЈА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧЕНО

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

 • Задолжително патничко осигурување, со важност на ваучерот.
 • За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување. Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот.

УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ

Цените се изразени во евра, плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 1 € = 62 мкд. Во случај на промена на пазарот добра и услуги, организаторот на патувањето го задржува правото да ја корегира цената на неплатениот дел од аранжманот.

 

УПЛАТА

 • За резервација со ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ.
 • За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ.
 • Целосна доплата на аранжманот 15 дена пред патувањето.

+389 2 3217-410

+389 2 3222-499

sales@generalturist.mk

aviokarti@generalturist.mk

ticketing1@generalturist.mk

ВЕ ОЧЕКУВАМЕ!

Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

ДРУГИ АКТУЕЛНИ ПОНУДИ

Понеделник – Петок: 09-20ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2019