Хотел Св. Иван Рилски 4*

Рана Резервација

10% - 15%
попуст за резервации
до 16.11.2018

Цени

Од 34 ЕУР
по лице

Хотел Св. Иван Рилски 4*

ул. Шинова ела, Бр. 18,
2770 Банско,
Бугарија

Хотелот Свети Иван Рилски се наоѓа во најпознатото бугарско скијачко одморалиште – Банско, 160 км од главниот град Софија. Се наоѓа поблиску до планините и само 10 мин возење до ски-лифтот, комплексот се состои од хотел, СПА центар, еден од најголемите затворени базени во градот и 4 луксузни станбени куќи. Градено во специфичниот алпински архитектонски стил заедно со традиционалните елементи, хотелот е вистински рај за оние кои бараат удобност, спокојство и раскош. Хотелот Свети Иван Рилски исто така нуди 3 ресторани, вклучувајќи ја традиционалната бугарска Меана, 2 барови и 3 конференциски сали.

 

Сите соби во хотел Свети Иван Рилски се вкусно декорирани со светли теписонски подови и мебел од темно дрво.

 

Не пропуштајте го здравствениот и спортски центар од 1.000 м2, која вклучува луксузна бања и затворен базен, која е осветлена со природна светлина и има широк простор за релаксација.

 

Можете да избирате од 2 различни ресторани, “меана” или традиционален бугарски ресторан, а има лоби бар.

ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ
27.12.2018-02.01.2019
03.01.2019-13.01.2019
25.01.2019-24.02.2019
01.12.2018-26.12.2018
14.01.2019-24.01.2019
25.02.2019-31.03.2019
BB
HB
BB
HB
BB
HB
ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА (SNG)
96,00 €
108,00 €
66,00 €
77,00 €
61,00 €
72,00 €
ЛИЦЕ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА (DBL)
71,00 €
82,00 €
41,00 €
52,00 €
34,00 €
45,00 €
ДВОКРЕВЕТНА СОБА (DBL) ЗА ЕДНО ЛИЦЕ
120,00 €
132,00 €
78,00 €
90,00 €
66,00 €
77,00 €
СТУДИО ЗА 2 ЛИЦА ВО АНЕКС ЗГРАДА
143,00€
166,00 €
82,00 €
104,00 €
68,00 €
91,00 €
СЕМЕЕН СТАН ЗА 2 ЛИЦА ВО АНЕКС ЗГРАДА
157,00 €
179,00 €
98,00 €
120,00 €
82,00 €
104,00 €
ДЕТЕ ОД 6 – 11,99 Г. НА СТАНДАРДЕН КРЕВЕТ  ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА (DBL)
49,00 €
55,00 €
32,00 €
38,00 €
28,00 €
33,00 €
ЛИЦЕ НА ЕКСТРА КРЕВЕТ  ДВОДВОКРЕВЕТНА СОБА (DBL)
50,00 €
59,00 €
28,00 €
36,00 €
25,00 €
33,00 €
ЛИЦЕ НА ЕКСТРА КРЕВЕТ  ВО СТДУИО / СТАН
19,00 €
30,00 €
19,00 €
30,00 €
19,00 €
30,00 €

УСЛОВИ

 • Ноќевање со појадок и вечера / појадок
 • Слободно користење на сауна, парна бања, фитнес, базен,  ледена соба
 • Трансфер до првата станица на ски-лифтот Гондола, закажана на рецепција
 • Хотелско осигурување, 9% ДДВ

 

Минимален престој – 4 ноќевања за периодите 27.12.2018 – 02.01.2019!

Еднокреветна соба –  1 лице
Двокреветна соба – 2 + 1 лице
Студио – 2 + 1 лице
Семеен Стан – 2 + 2 лица

Божиќна вечера [не задолжително]  30,00 € за возрасни и 15,00 € за дете (6- 11,99 г.). За деца до 5,99 г. не ја користат Божиќната вечера, но имаат место за седење
Новогодишна вечера во Главен ресторан [задолжително]  82,00 € за возрасни и 41,00 € за дете (6-11,99 г.). За деца до 5,99 г. не ја користат Новогодишната вечера, но имаат место за седење
Новогодишна вечера во меана Чанове [задолжително]  94,00 € за возрасни и 47,00 € за дете (6-11,99 г.). За деца до 5,99 г. не ја користат Новогодишната вечера, но имаат место за седење

 

Точен број на соби во хотелот – +15,00 € за ден по легло

Делукс соба – +15,00 € за ден по легло

Деца до 5.99 г. со 2 возрасни лица – бесплатно
Деца до 5.99 г. со 1 возрасно лице – цена за еднокреветна соба
Дете (6 – 11,99 г.) на дополнителен кревет со 2 возрасни лица во двокреветна соба / стан – 8 €/ден за Ноќевање со Појадок (ВВ)
Дете (6 – 11,99 г.) на дополнителен кревет со 2 возрасни лица во двокреветна соба / стан – 12 €/ден за Ноќевање со Појадок и Вечера (HВ)

15% попуст за рана резервација важи за резервации направени до 16.11.2018 и целосно платени до 25.11.2018 година и НЕ ВАЖИ за периодот:

 • 27.12.2018 – 13.01.2019

10% попуст за рана резервација важи за резервации направени до 16.11.2018 и целосно платени до 20.11.2018 година и ВАЖИ за периодот:

 • 27.12.2018 – 13.01.2019

 

Попустот за рана резервација важи за престој од минимум 6 ноќевања !!!!

НЕ Е МОЖНО да се променат имињата за резервации направени со попуст за рана резервација!

Додатоците не се вклучени во пооустот за рана резервација!

7 = 6, 10 = 9, 14 = 12 важи за престој во периодите:

 • 01.12.2018 – 26.12.2018
 • 03.01.2019 – 25.02.2019 – 31.03.2019

 

Бенефициите МОЖАТ да се комбинираат со попустот за рана резервација само за доленаведените периоди:

 • 01.12.2018 – 26.12.2018
 • 14.01.2019 – 24.01.2019
 • 25.02.2019 – 31.03.2019
 • Нема да се наплати казна за откажувања 7 дена пред пристигнување, за периодот:
  01.12.2018 – 26.12.2018 и 14.01.2019 – 24.01.2019 и 25.02.2019 – 31.03.2019
  По овој период се наплаќа цена за 2 ноќевања.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 9 дена пред пристигнување, за периодот:
  03.01.2019 – 13.01.2019 и 25.01.2019 – 24.02.2019
  По овој период се наплаќа цена за 2 ноќевања.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 30 дена пред пристигнување, за периодот:
  27.12.2018 – 02.01.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • No-Show: 100% казна

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018