Royal Alhambra Palace е уникатен и ексклузивен центар за одмор со својот ултра-инклузивен концепт кој на своите гости им ја носи удобностa и конфорот од нивните домови со својата специјална приватна златнобојна плажа, мирна средина, прекрасни градини, детски базени и  природните убавини опкружени со дрвја.


Во рамките на специјално дизајнираните пејзажи, патеки кои се протегаат до плажата, како и базените идентификувани со нив, импресивниот архитектонски стил и единиците за храна и пијалаци нудат поинакво чувство за одмор што им дава удобност и конфор на нашите гости.


Промотивна цена до

 

18.05.2018

 


✈ 21.06.2018 – ( 7 дена)  699 €
✈ 24.06.2018 – ( 7 дена)  699 €
 28.06.2018 – ( 7 дена)  699 €
 01.07.2018 – ( 7 дена)  699 €
 19.08.2018 – ( 7 дена)  777 €
 23.08.2018 – ( 7 дена)  777 €


Резервации и информации на тел:

 02 / 3217-410
 02 / 3222-499
📱 076 / 206-678


e-mail:

📧 aviokarti@generalturist.mk
📧 ticketing1@generalturist.mk

 

 

 

ПОЛОЖБА

 

Royal Alhambra Palace е изградена на површина од 60.000 м2 и е отворена на јуни 2012 година. Центарот на градот Сиде е одалечено 9 км, центарот на градот Манавгат 14 км додека аеродромот во Анталија се наоѓа на 40 километри далечина.

 


СМЕСТУВАЊЕ

 


Вид на соба:

 

СУПЕРИОР СТАНДАРДНА СОБА

40м² – 46м²

Дизајниран со модерна декорација

Соби за пушачи на цигари и непушачи (по избор)

Со поглед на море, странично море и поглед на копно


Минимален капацитет: 2

Максимален капацитет: 3 + 1


Стандард соба


ДУПЛЕКС СЕМЕЈНА СОБА

Двоспратна 80м² соба.

Првата спална соба на има француски кревет, другата спална соба има двоен кревет (TWIN) и нема врата што ги поврзува.

Главната спална соба е на горниот кат и е опремена со туш кабина и туш.

Долниот кат се состои од двоен кревет (TWIN) со туш и WC.

Со ергономски и специјални декорации, вашите деца ќе ја доживеат удобноста на нивниот дом.

Соби со страничен поглед на море и со поглед на копно.


Минимален капацитет: 2 + 2

Максимален капацитет: 4


Дуплекс Семејна Соба


СОБА ЗА ХЕНДИКЕПИРАНИ ЛИЦА

5 соби стојат на располагање за хендикепирани лица.

Соби со поглед на копно.


Минимален капацитет: 1

Максимален капацитет: 3


Соба за хендикепирани лица


СЕМЕЈНА СОБА СО ВНАТРЕШНА ВРАТА

77м²

2 спални соби

Првата спална соба со француски кревет, втората со двоен кревет (TWIN) поврзани со внатрешна врата.

Само една бања со када и WC.

Со страничен поглед на море или поглед на копно.


Минимален капацитет: 2 + 2

Максимален капацитет: 4


Семејна соба со внатрешна врата.


АЛХАМБРА СУИТ СОБА

63 м2

Се состои од 1 голема просторија и има 1 француски кревет, 1 еднокреветнеи кревети, дел за седење и 1 бања со када.

Бањата со када е опремена со специјални материјали


Максимален капацитет: 3 + 1


Алхамбра Суит Соба

Алхамбра Суит Соба, Дел за Седење


ЈУНИОР СУИТ СОБА

70м²

Се состои од спална соба и дневна соба.

Двете соби имаат туш и WC, спалната има џакузи.

Сите Јуниор Суит Соби се со поглед на море.


Минимален капацитет: 2

Максимален капацитет: 2 + 1


Јуниор Суит Соба, Спална Соба


КРАЛСКА СУИТ СОБА

136м² и е двокатна.

Се состои од 1 спална соба и 1 дневна соба на првиот кат и 1 спална соба на вториот кат

Двете соби имаат туш и WC, спалната на првиот кат има џакузи.

Сите Кралски Суит Соби се со поглед на море.


Минимален капацитет: 2

Максимален капацитет: 4


Кралска Суит Соба

 


 

УСЛУГИ


 

SPA & WELLNESS

Турска бања (Забрането е за употреба за нашите гости под 16 години).
Сауна (Забрането е за употреба за нашите гости под 16 години).
Парна соба (Забрането е за употреба за нашите гости под 16 години).
Џакузи
Нега со капсули
Масажа
Нега на кожата
Нега на телото
Релаксациски комори


 

Турска Бања

Спа

Спа

Сауна

 


ЛОКАЦИЈА

 

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white

© generalturist.mk | 2018