Premier Luxury Mountain Resort 5*

Рана Резервација

10% попуст за резервации
до 30.11.2018 валидна за период
06.01.2019 - 25.03.2019

Цени

Од 90 ЕУР
по соба

Premier Luxury Mountain Resort 5*

ул. Караманица Бр. 11,
2770 Банско,
Бугарија

Зимата во Банско е просто, прекрасно! Првите снежни врнежи го покриваат планинскиот врв на Пирин и почнува најдолгиот ски период на Балканот!

 

Од Декември до Април, кога времето е ладно и снежната покривка е густа, Premier Luxury Mountain Resort е совршенo место за удобен, пријатен и активен зимски одмор, како и одличен избор за прослава на Божиќ и Нова Година со гламурозни настани и гали кои го одразуваат веселото расположение на сезоната!

 

Premier Luxury Mountain Resort е хотел со 5 ѕвезди во живописниот град Банско во југоисточна Бугарија, погодно лоциран во близина на познатите ски-центри на планината Пирин. Одморалиштето располага со прекрасен поглед кон бујната шума и градот.

 

Гледањето на промените кои ги носат годишните сезони на околната природа од удобноста на ова луксузно одморалиште е една од елементите кои го прават вашиот престој во Premier Luxury Mountain Resort незаборавно искуство.

ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ

30.11.2018-20.12.2018
BB
21.12.2018-26.12.2018
BB
27.12.2018-05.01.2019
BB
06.01.2019-24.01.2019
BB
25.01.2019-10.03.2019
BB
11.03.2019-25.03.2019
BB
СМАРТ КОЛЕКЦИЈА
ДВОКРЕВЕТНА СОБА ЗА 2 ЛИЦА
90,00 €
141,00 €
199,00 €
109,00 €
159,00 €
99,00 €
ДВОКРЕВЕТНА СОБА СО ПЛАНИНСКИ ПОГЛЕД ЗА 2 ЛИЦА
97,00 €
157,00 €
213,00 €
123,00 €
177,00 €
112,00 €
ЈУНИОР СУИТ СО ПЛАНИНСКИ ПОГЛЕД ЗА 2 ЛИЦА
105,00 €
168,00 €
24000 €
129,00 €
190,00 €
119,00 €
ЈУНИОР СУИТ  ЗА 2 ЛИЦА
115,00 €
185,00 €
252,00 €
141,00 €
204,00 €
129,00 €
СЕМЕЕН СУИТ ЗА 4 ЛИЦА
185,00 €
292,00 €
409,00 €
219,00 €
325,00 €
202,00 €
EXECUTIVE СУИТ ЗА 4 ЛИЦА
190,00 €
308,00 €
426,00 €
230,00 €
347,00 €
213,00 €
EXECUTIVE КОЛЕКЦИЈА
EXECUTIVE СОБА  ЗА 2 ЛИЦА
106,00 €
174,00 €
240,00 €
129,00 €
196,00 €
119,00 €
ALPIN EXECUTIVE СОБА ЗА 2 ЛИЦА
118,00 €
185,00 €
255,00 €
145,00 €
204,00 €
129,00 €
СУПЕРИОР СУИТ ЗА 2 ЛИЦА
123,00 €
196,00 €
275,00 €
151,00 €
222,00 €
140,00 €
ALPIN СУИТ ЗА 2 ЛИЦА
135,00 €
213,00 €
292,00 €
162,00 €
238,00 €
152,00 €
КОМФОРТ СУИТ ЗА 2 ЛИЦА
202,00 €
325,00 €
453,00 €
246,00 €
364,00 €
224,00 €
ДЕЛУКС СУИТ ЗА 4 ЛИЦА
235,00 €
375,00 €
538,00 €
286,00 €
425,00 €
263,00 €
ГОЛЕМА РЕЗИДЕНЦИЈА ЗА 6 ЛИЦА
352,00 €
549,00 €
772,00 €
432,00 €
619,00 €
397,00 €

УСЛОВИ

 • Ноќевање со појадок
 • Бесплатна неограничена употреба на Wi-Fi (Безжичен Интернет)
 • Бесплатна употреба на Spa Wet област (базен, 3 видови на сауни, прошетка Kneipp, целосно опремена спортска сала)
 • Трансфер до првата станица на ски-лифтот Гондола, закажан на рецепција
 • Хотелско осигурување, туристичка такса, 9% ДДВ

 

Минимален престој – 3 ноќевања за периодите: 21.12.2018 – 26.12.2018

Минимален престој – 5 ноќевања за периодите: 27.12.2018 – 05.01.2019

Минимален престој – 2 ноќевања за периодите: 06.01.2019 – 25.03.2019

Данок на одморалиште – 0.70 € по лице/ноќевање

 

Полупансион (бифе или фикс мени во зависност од достапноста на хотелот) – 17,00 € за возрасни/ден и 9,00 € за дете [6 – 11,99 г.]/ден
Полупансионот не важи за деновите: 24.12.2018 и 31.12.2013

 

Божиќна/ен:

 • вечера на 24.12.2018 / по желба во ресторан Dionyssos / 50,00 € за возрасни и 30,00 € за дете од [6 – 11,99 г.] и 20.00 € за дете од [2 – 5.99 г.]
 • вечера на 24.12.2018 / по желба во ресторан Amvrosia / 80,00 € за возрасни и 40,00 € за дете од [6 – 11,99 г.] и 30.00 € за дете од [2 – 5.99 г.]
 • ручек на 25.12.2018 / по желба во ресторан Amvrosia / 50,00 € за возрасни и 30,00 € за дете од [6 – 11,99 г.] и 20.00 € за дете од [2 – 5.99 г.]

 

Новогодишна вечера на 31.12.2018/ Задолжително / ( пијалоците не се вклучени во доленаведените цени ) :

 • ресторан Dionyssos: 90,00 € за возрасни и 50,00 € за дете од [6 – 11,99 г.] и 35.00 € за дете од [2 – 5.99 г.]
 • ресторан Amvrosia:  135,00 € за возрасни и 90,00 € за дете од [6 – 11,99 г.] и 70.00 € за дете од [2 – 5.99 г.]
 • ресторан Nectar: 135,00 € за возрасни (Не е дозволено влез за деца под 12 г.)

Прво дете до 5.99 г. на дополнителен кревет – бесплатно (плаќа само туристичка такса)
Дете (6 – 11,99 г.) на дополнителен кревет – 25.00 €/ноќ
Возрасно лице на дополнителен кревет – 35.00 €/ноќ
Попуст за престој на само едно лице во Smart Double соба и Executive соба – 20% попуст

 

Данокот на одморалиште (0.70 €/ноќ) не е вкучена во цената за лицата кои се на дополнителен кревет.

10% попуст за рана резервација важи за резервации направени до 30.11.2018 и целосно платени до 05.12.2018;

валиден за престој во периодот: 06.01.2019 – 25.03.2019

7 = 6 (плаќаш 6, добиваш 7 ноќи) важи за престој во сите периоди освен периодот:

 • 21.12.2018 – 05.01.2019

 

BB = HB (бесплатна вечереа) за престој во периодот: 11.03.2019 – 31.03.2019 освен за деновите: 22.03 и 24.03.2019!

 • Нема да се наплати казна за откажувања 12 дена пред пристигнување, за периодот:
  30.11.2018 – 20.12.2018
  По овој период се наплаќа 50% од вкупната цена.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 16 дена пред пристигнување, за периодот:
  21.12.2018 – 26.12.2018
  По овој период се наплаќа 50% од вкупната цена.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 40 дена пред пристигнување, за периодот:
  27.12.2018 – 05.01.2019
  По овој период се наплаќа 100% од вкупната цена.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 30 дена пред пристигнување, за периодот:
  06.01.2019 – 24.01.2019
  По овој период се наплаќа 100% од вкупната цена.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 16 дена пред пристигнување, за периодот:
  25.01.2019 – 10.03.2019
  По овој период се наплаќа 100% од вкупната цена.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 16 дена пред пристигнување, за периодот:
  11.03.2019 – 25.03.2019
  По овој период се наплаќа 100% од вкупната цена.

 

 • No-Show: 100% казна

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018