Парк Хотел Гардениа 4*

Рана Резервација

5%
попуст за резервации
до 30.11.2018

Цени

Од 20 ЕУР
по лице

Парк Хотел Гардениа 4*

ул. Цар Симеон, Бр. 72,
2770 Банско,
Бугарија

Хотелот од 4* Парк Хотел Гардениа се наоѓа во центарот на Банско, една од најдобрите и модерни скијачки центри во Бугарија и Источна Европа. Хотелот е отворен во 2006 година. Најдобрите руски и бугарски архитекти го создадоа проектот со својот исклучителен дизајн и стил. Комбинацијата од камен и темни дрвени материјали придонесува за внатрешната топлина и пријатна атмосфера. Високо професионален и квалификуван персонал на Park Hotel Gardenia ќе го направи вашиот престој удобен и пријатен.

 

Хотелскиот комплекс се наоѓа веднаш до големиот градски парк со различни видови дрвја и езеро; постојат посебни пешачки и велосипедски патеки во сончеви области. Градскиот центар, како и античкиот дел на Банско со музеите, спомениците, старите градби, тесните кобалтни улици и познатата црква “Св. Троица” се само на 5 минути пешачење од хотелот.

 

Хотелот нуди 84 двокреветни соби [30 м2], 4 луксузни соби [50 м2] и 1 претседателски стан [75 м2], со централно греење, безжичен пристап до интернет, лоби бар, Меана Кукери, елегантен ресторан со италијански ентериер, надворешен лифт со поглед на скијање, модерен СПА центар, конференциска сала, гардеробa за скијачка опрема, скијачка опрема за изнајмување, 24 часовна рецепција, бесплатен превоз до првата станица на ски-лифтот за време на зимската сезона. Дополнителни услуги: размена на валута, перење и пеглање, трансфери.

ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ

01.12.2018-20.12.2018
11.03.2019-31.03.2019
21.12.2018-28.12.2018
01.03.2019-10.03.2019
02.01.2019-28.02.2019
BB
HB
BB
HB
BB
HB
ЛИЦЕ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА (DBL)
21,00 €
28,00 €
23,00 €
32,00 €
34,00 €
43,00 €
ЛИЦЕ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА (DBL) СО БАЛКОН 
24,00 €
31,00 €
26,00 €
35,00 €
39,00 €
47,00 €
ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА (SNG)
42,00 €
56,00 €
36,00 €
51,00 €
54,00 €
68,00 €
ЛИЦЕ ВО ЕКОНОМИЧНА ДВОКРЕВЕТНА СОБА (ECO DBL)
20,00 €
26,00 €
21,00 €
30,00 €
31,00 €
41,00 €
ЕКОНОМИЧНА ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА (ECO SNG)
38,00 €
52,00 €
34,00 €
48,00 €
44,00 €
64,00 €
ЛИЦЕ ВО ДВОКРЕВЕТНА ЛУКС СОБА
33,00 €
39,00 €
35,00 €
44,00 €
44,00 €
53,00 €

УСЛОВИ

 • Ноќевање со појадок и вечера / појадок
 • Бесплатно користење на базен, сауна, парна бања
 • Трансфер до првата станица на ски-лифтот Гондола, освен во периодот 01.12.2018-21.12.2018
 • Склад за сопствена скијачка опрема
 • Склад за скијачка опрема, Мини сеф
 • Wi-Fi (Безжичен Интернет) насекаде во хотелот
 • Хотелско осигурување, 9% ДДВ

 

Минимален престој – 3 ноќевања за периодите:

 • 21.12.2018 – 28.12.2018
 • 02.01.2019 – 28.12.2019
 • 01.03.2019 – 10.03.2019

Еднокреветна соба (SNG) –
Двокреветна соба (DBL) – +
Двокреветна соба (DBL) со балкон –
Економична Двокреветна соба (ECO DBL) –
Двокреветна Лукс соба – +  –

Прво дете до 5.99 г. на дополнителен кревет – бесплатно
Второ дете до 5.99 г. на дополнителен кревет – 70% попуст
Дете до 5.99 г. на стандарден кревет со 1 возрасно лице – Цена за еднокреветна соба
Дете (6 – 11,99 г.) на стандарден кревет со 1 возрасно – 30% попуст
Прво и Второ дете од (6 – 11,99 г.) на дополнителен кревет со 2 возрасни лица – 50% попуст за секое дете
Возрасно лице на дополнителен кревет – 30% попуст

5% попуст за рана резервација важи за резервации направени од 01.11.2018 до 30.11.2018 и целосно платени до 05.12.2018

7 = 6, 14 = 12 важи за престој во периодите:

 • 01.12.2018 – 20.12.2018
 • 13.01.2019 – 31.03.2019

 

Бенефициите НЕ МОЖАТ да се комбинираат со попустот за рана резервација!

 • Нема да се наплати казна за откажувања 7 дена пред пристигнување, за периодот:
  01.12.2018 – 20.12.2018 и 11.03.2019 – 31.03.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 14 дена пред пристигнување, за периодот:
  21.12.2018 – 28.12.2018 и 01.03.2019 – 10.03.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 21 дена пред пристигнување, за периодот:
  02.01.2019 – 28.02.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • No-Show: 100% казна

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018