Murite Club Hotel 4*

Рана Резервација

15% попуст за рана резервација за резервации
до 15.11.2018

Цени

Од 22 ЕУР
за ноќевање по лице

Murite Club Hotel 4*

Бајова Борика,
2760 Разлог,
Поштенски код: 80
Бугарија

Помалку од 2 часа возење од Софија и само 10 минути од Банско, сместено во едно од најубавите места во Бугарија – долината Разлог, Муритe Клуб Хотел ќе ве пречека со беспрекорна услуга, елегантно опкружување и совршени услови за одмор.

 

Омилено место на многу луѓе од 2008 година, тогаш позната како White Fir Valley, денес Муритe Клуб Хотел се истакнува со својата класа, стил и традиција за сервисирање на голем број првокласни хотели ширум светот.

 

Одлични услови за одмор, спорт и туризам, удобноста и топлината на хотелот во комбинација со незаменливото чувство на мир и спокојност во прегратката на планините, го претвора Мурите Клуб Хотел – Разлог во омилено место за одмор во текот на целата година.

 

Мурите Хотел Клуб се состои од 4 тематски згради со имиња на прекрасни егзотични цвеќиња – Азалеа, Орхидеа, Камелија и Јасмин куќи.

Вид на Сместување

01.12.2018-20.12.2018
04.03.2019-13.04.2019
HB
21.12.2018-27.12.2018
02.01.2019-19.01.2019
HB
28.12.2018-02.01.2019
HB
20.01.2019-03.03.2019
HB
Лице во стандардна соба, зграда Орхидеа / Камелија
22,00 €
32,00 €
45,00 €
30,00 €
Еднокреветна стандардна соба, зграда Орхидеа / Камелија
33,00 €
48,00 €
67,00 €
45,00 €
Лице во апартман со 1 спална соба, зграда Орхидеа / Камелија
25,00 €
35,00 €
53,00 €
33,00 €
Лице во апартман со 2 спални соби, зграда Орхидеа / Камелија
22,00 €
32,00 €
45,00 €
30,00 €
Лице во апартман со 3 спални соби, зграда Орхидеа / Камелија
22,00 €
32,00 €
45,00 €
30,00 €
Лице во двокреветна соба (DBL), зграда Азелија
25,00 €
37,00 €
53,00 €
34,00 €
Еднокреветна делукс соба (SNG), зграда Азелија
38,00 €
55,00 €
79,00 €
52,00 €
Лице во апартман со 1 спална соба, зграда Азелија
29,00 €
40,00 €
60,00 €
38,00 €
Лице во апартман со 2 спални соби, зграда Азелија
25,00 €
37,00 €
53,00 €
34,00 €
Лице во апартман со 3 спални соби, зграда Азелија
25,00 €
37,00 €
53,00 €
34,00€

УСЛОВИ

 • Ноќевање со појадок и вечера
 • Слободно користење на затворениот базен, фитнес, сауна, џакузи
 • Wi-Fi (Безжичен Интернет) на лоби, рецепција
 • Детски клуб
 • Шатл-автобус до првата станица на ски-лифтот Гондола, се закажува на рецепцијата
 • Хотелско осигурување, данок на одморалиште (туристичка такса), 9% ДДВ

 

Минимален престој – 4 ноќевања за периодoт 28.12.2018 – 01.01.2019!

Еднокреветна соба Орхидеа / Камелија / Азелија – 1 лице
Двокреветна соба Орхидеа / Камелија / Азелија – 2 лица
Апартман со 1 спална соба Орхидеа / Камелија / Азелија – мин. 2 лица, максимум 2 + 2 лица
Апартман со 2 спални соби Орхидеа / Камелија / Азелија – мин. 4 лица, макс. 4 + 2 лица
Апартман со 3 спални соби Орхидеа / Камелија / Азелија – мин. 6 лица, макс. 6 + 2 лица

Надградба: од Полупансион (Half Board – HB) –> Се Вклучено (All Inclusive – AI) 7,00 € за возрасни дневно и 3,50 € за дете (5,99 – 13,99 години) дневно

 

Божиќна вечера  / 25,00 € за возрасни и 15,00 € за дете (5,99 – 13,99 г.)

Новогодишна вечера / задолжително / 60,00 € за возрасни и 30,00 € за дете (5,99 – 13,99 г.)

Дете до 5.99 години – бесплатно
Дете (5,99 – 13,99 г.) сместено на стандарден кревет во двокреветна соба (Орхидеа, Камелија, Азелија) – 50% попуст
Прво дете (5,99 – 13,99 г) сместено на дополнителен кревет – бесплатно
Второ дете (5,99 – 13,99 г) сместено на дополнителен кревет – 50% попуст
Возрасен на дополнителен кревет – 50% попуст

15% попуст за рана резервација важи за резервации направени од 01.10.2018 до 15.11.2018 и целосно платени до 10.12.2018 година
10% попуст за рана резервација важи за резервации направени од 16.11.2018 до 15.12.2018 и целосно платени до 20.12.2018 година

 

Попустот за рана резервација НЕ важи за периодот 28.12.2018 – 01.01.2019!
Попустот за рана резервација НЕ важи за Доплатата!

7 = 6, 14 = 12 важи за пристигнувања во периодите:

 • 01.12.2018 – 20.12.2018
 • 20.01.2019 – 13.04.2019

 

Бенефициите се кумулативни САМО со попустот од 10% за рана резервација!

Бенефициите ВАЖАТ за предметите со доплата!

 • Нема да се наплати казна за откажувања 7 дена пред пристигнување, за периодот:
  01.12.2018 – 20.12.2018 и 04.03.2019 – 13.04.2019
  По овој период се наплаќа цена за 2 ноќевања

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 14 дена пред пристигнување, за периодот:
  21.12.2018 – 27.12.2018 и 02.01.2019 – 19.01.2019
  По овој период се наплаќа цена за 2 ноќевања

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 14 дена пред пристигнување, за периодот:
  20.01.2019 – 03.03.2019
  По овој период се наплаќа цена за 2 ноќевања

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 30 дена пред пристигнување, за периодот:
  28.12.2018 – 01.01.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • No-Show: 100% казна

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018