РУТА:
Скопје – Kaтap – Малдиви – Kaтap – Скопје


 

Времетраење:
9 дена / 7 ноќевања


 

Транспорт:
Авионски превоз


 

Дати на патување:

16.01.2019 – 25.01.2019

11.02.2019 – 20.02.2019

13.03.2019 – 22.03.2019


 

Цени од:

1652 ЕУР


Aerial View
« 1 of 24 »

МАЛДИВИ

 

Индивидуална програма за период на патување
ЈАНУАРИ, ФЕВРУАРИ и МАРТ 2019

(БЕЗ ДОПЛАТИ)

 

Најромантична егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови војужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка.Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од ферибот) од главниот град Мале.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ И ТАКСИ ЗА ВИЛА ТИП НА СОБА НА БАЗА ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА ЗА
ХОТЕЛ Sun Island Resort & Spa 4*+ / Хотел Holiday Island Resort & Spa 3* СО ВКЛУЧЕН АВИОНСКИ ПРЕВОЗ И ТРАНСФЕРИ

 

ДЕТАЛИ НА ЛЕТ

 

ЈАНУАРИ ФЕВРУАРИ МАРТ
QR 306 16 ЈАН – СКОПЈЕ ДОХА    1155 1850
QR 672 17 ЈАН- ДОХА МАЛЕ        0210 0900
QR 675 24 ЈАН – МАЛЕ ДОХА        2020 2330
QR 305 25 ЈАН – ДОХА СКОПЈЕ    0715 1055
QR 306 11 ФЕВ – СКОПЈЕ ДОХА    1155 1850
QR 672 12 ФЕВ – ДОХА МАЛЕ        0210 0900
QR 675 19 ФЕВ – МАЛЕ ДОХА        2020 2330
QR 305 20 ФЕВ – ДОХА СКОПЈЕ    0715 1055
QR 306 13 МАР – СКОПЈЕ ДОХА    1155 1850
QR 672 14 МАР – ДОХА МАЛЕ        0210 0900
QR 675 21 МАР – МАЛЕ ДОХА        2020 2330
QR 305 22 МАР – ДОХА СКОПЈЕ    0715 1055

 

ПЕРИОД ХОТЕЛ ВИД НА УСЛУГА ТИП НА СОБА ЦЕНА ПО ЛИЦЕ
16 – 25 ЈАНУАРИ
Хотел Holiday Island Resort & Spa 3* 7 ПП (ПОЛУПАНСИОН) Beach Bungalow Promo 1652 ЕУР
Хотел Sun Island Resort & Spa 4*+ 7 ПП (ПОЛУПАНСИОН) Villa 1689 ЕУР
11 – 20 ФЕВРУАРИ
Хотел Holiday Island Resort & Spa 3* 7 ПП (ПОЛУПАНСИОН) Superior Beach Bungalow 1899 ЕУР
Хотел Sun Island Resort & Spa 4*+ 7 ПП (ПОЛУПАНСИОН) Villa 1877 ЕУР
13 – 22 МАРТ
Хотел Holiday Island Resort & Spa 3* 7 ПП (ПОЛУПАНСИОН) Beach Bungalow Promo 1652 ЕУР
Хотел Sun Island Resort & Spa 4*+ 7 ПП (ПОЛУПАНСИОН) Villa 1689 ЕУР

 

При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.

Цената е дадена во евра и пресметана во денари, 1 евро = 62 денари.

 

Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување НА БАРАЊЕ.

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Авионски билет на релација Скопје-Доха-Мале-Доха-Скопје со Qatar Airways сo вклучен багаж 30 кг. согласно саатници на програма;
 • Аеродромски такси;
 • 07 ноќевања во наведениот хотел Хотел Holiday Island Resort & Spa 3*/ Sun Island Resort & Spa 4*+ /наведен тип на соба Villa – standard dbl /наведена услуга
 • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата
 • Факултативни тури
 • Други индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Зелена такса за МАЛДИВИ (околу 6 УСД по лице на ноќ) која се плаќа директно ан рецепција во хотелот
 • Се што не е наведено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА

 

УСЛОВИ:

 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација.
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации.
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување.

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018