ПОПУСТ


10% за рана резервација до
31 Октомври, 2019

ДАТУМ НА ПАТУВАЊЕ


01 Декември 2019
05 Април 2020

ХОТЕЛСКА УСЛУГА


Half Board
Полупансион

HOTEL PUTNIK

Копаоник, Србија

од

 

91 €

по лице на ден

 

EARLY BOOKING до 31.10.2019

Хотел Путник е сместен во Сончевата долина, најубавиот дел на Копаоник на 1650 м. надморска висина.

Капацитетот на сместување е 116 единици, односно 270 кревети, од кои:

 • 83 Модерни стандардни соби.
 • 13 Фамилијарни соби.
 • 6 Луксузно опремени апартмани.

Супериор Вила Путник (се наоѓа во склоп на хотелот Путник)

 • 8 Стандардни соби.
 • 6 Фамилијарни соби.

Check in:     14:00 ч.
Check out:   10:00 ч.

 

Гостите на располагање имаат:

 • Бесплатен безжичен интернет
 • Бањарка
 • Фен за коса
 • Папучи
 • Маса за облекување
 • Мини бар
 • ЛЦД Телевизор
 • Телефон
 • Сеф

ПЕШАЧКИ ТУРИ

 • Лесна    (од 15 – 45 минути)
 • Средна  (од 45 – 180 минути)
 • Тешка    (од 180 минути – 7 часа)

САФАРИ ТУРИ, РАЗГЛЕД НА КОПАОНИК

 

Обиколка на Копаоник со офроуд возење со водич во возило прилагодено специјално за оваа употреба.

 • Полудневна обиколка по сопствен избор.
 • Целодневна обиколка по сопствен избор.

Во понудате се вклучени турите:

 • Панчичев врв, римски рудник.
 • Водопад Јеловарник.
 • Орлови карпи.
 • Пределот на рамниот Копаоник.
 • Семетешко езеро.

БИЦИКЛИСТИЧКИ ТУРИ

 • Почетничка           (од 45 мин. – 90 мин.)
 • Авантуристичка   (од 90 мин. – 150 мин.)
 • Екстремна              (од 150 мин. – 300 мин.)

СТРЕЛАШТВО

За љубителите на скијањето во склоп на хотелот се наоѓа скијалница. Хотелот истотака има директен излез на патеката Сончева Долина.

 

Во хотелот може да се изнајми скијачка опрема и да се купат карти за скијачките лифтови.

 

Хотелот секој ден за своите гости организира трансфер со мал автобус од хотелот до центарот на скијалиштето истотака од центарот на скијалиштето назад до хотелот.

Во нашиот хотел ќе најдете:

 • Игралиште за деца
 • Базен за деца

Гостите ги очекува богата додатна содржина:

 

 • Безжичен интернет
 • Ресторан за гостите од хотелот
 • Лоби бар
 • SPA & WELLNESS
 • Фитнес центар
 • Затворен базен за возрасни
 • Затворен базен за деца
 • Џакузи
 • Финска, руска и инфрацрвена сауна
 • Турски амам
 • Тепидариум
 • Конгресен центар и салон за состаноци
 • Игралиште за деца и кино
 • Скијалница во склоп на хотелот
 • Повеќенаменски отворени спортски терени
 • Бесплатен паркинг простор
 • Банкомат
 • Продавница за сувенири

HOTEL PUTNIK KOPAONIK 4*

 

ПЕРИОД

УСЛУГА

1/2

1/3

1/4

1/1

МИН 4 ЛИЦА

STNDRD & FAMILY
STNDRD
APARTMAN
01.12.2019 28.12.2019
ПП
91 €
137 €
101 €
29.12.2019 01.01.2020
114 €
149 €
126 €
02.01.2020 05.04.2020
91 €
172 €
101 €

SUPERIOR VILLA PUTNIK KOPAONIK 4*

 

ПЕРИОД

УСЛУГА

1/2

1/3

1/4

1/1

STANDARD & FAMILY
STANDARD
01.12.2019 28.12.2019
ПП
119 €
179 €
29.12.2019 01.01.2020
149 €
224 €
02.01.2020 05.04.2020
119 €
179 €
 • Цените се изразени во евра по лице по ноќевање.
 • Доплатата за еднокреветна соба изнесува 50% од дадената цена.
 • Цената за ноќевање со појадок е 10% помала од цената со полупансион.
 • Свечена новогодишна вечера на 31.12.2019, божиќните вечери на 25.12.2019 и 07.01.2020 се вклучена во цената.
 • За групи над 20 лица, цени на барање.

ДЕЦА

 • За деца до 3 год.  не се плаќа хотелско сместување.
 • За деца од 3-12 год. во придружба со возрасно лице:
  • се плаќа 70% од дадената цена ако се користи додатен кревет .
  • се плаќа 50% од дадената цена доколку се дели креветот со возрасното лице.

УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ

Цените се изразени во евра, плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 1 € = 62 мкд. Во случај на промена на пазарот добра и услуги, организаторот на патувањето го задржува правото да ја корегира цената на неплатениот дел од аранжманот.

НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ

 • За резервација со ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ.
 • За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ.
 • Целосна доплата на аранжманот 15 дена пред патувањето.

УСЛОВИ ЗА ОТКАЖУВАЊА И ПРОМЕНИ НА ТЕРМИНОТ НА ПАТУВАЊЕ

Во зависност кога се откажувате од престојот во хотелот, ќе ви бидат наплатени следните проценти од вкупната цена на аранжманот:

 • 30% ако се откажете од 45-15 дена пред почетокот на аранжманот.
 • 100% ако се откажете од 14-0 дена пред почетокот на аранжманот.

По потврдената резервација, терминот на престој може да се промени исклучиво со согласнот на хотелот.

УСЛОВИ

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

 • Задолжително патничко осигурување, со важност на ваучерот.

+389 2 3217-410

+389 2 3222-499

sales@generalturist.mk

aviokarti@generalturist.mk

ticketing1@generalturist.mk

ВЕ ОЧЕКУВАМЕ!

Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

ДРУГИ АКТУЕЛНИ ПОНУДИ

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2020