J’ADORE  DELUXE HOTEL & SPA 5*

 

[Ultra All Inclusive – Ултра Се Вклучено]

 

🇹🇷🇹🇷🇹🇷  Сиде  , Анталија 🇹🇷🇹🇷🇹🇷

 

 

✈️ 📆 15.08.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 587 € | ( 🕛 11 дена) …💰 820 €
✈️ 📆 19.08.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 587 € | ( 🕛 10 дена) …💰 762 €
✈️ 📆 22.08.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 587 € | ( 🕛 11 дена) …💰 820 €
✈️ 📆 26.08.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 587 € | ( 🕛 10 дена) …💰 762 €
✈️ 📆 29.08.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 587 € | ( 🕛 11 дена) …💰 820 €
✈️ 📆 02.09.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 587 € | ( 🕛 10 дена) …💰 762 €
✈️ 📆 05.09.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 587 € | ( 🕛 11 дена) …💰 820 €
✈️ 📆 09.09.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 587 € | ( 🕛 10 дена) …💰 762 €
✈️ 📆 12.09.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 587 € | ( 🕛 11 дена) …💰 820 €

 

*местата се ограничени

 

Цените се изразени во евра,

плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс

1 EUR = 62 ден.


Резервации и информации на тел:
 02 / 3217-410
 02 / 3222-499
📱 076 / 206-678


e-mail:
📧 aviokarti@generalturist.mk
📧 ticketing1@generalturist.mk

ЛОКАЦИЈА

 

Хотелот е оддалечен 7 км од античкиот град Сиде, 600 метри од Титрејенгол. Најблискиот аеродром е оној во Анталија, на 61 км оддалеченост.

 

 

СМЕСТУВАЊЕ

 

Check-in:     Од 14:00 hours

Check-out:  До 12:00 hours

 

Достапни се стандардни соби, фамилијарни соби и свити. Сите се едноставно декорирани но модерни, и комплетно опремени за задоволување на сите основни потреби.

 

УСЛУГА

 

УЛТРА СЕ ВКЛУЧЕНО - ULTRA ALL INCLUSIVE

Доручек, доцен доручек, ручек и вечера се служат во главниот ресторан, вечерните закуски се сметаат за а ла карт опција (по мени и со доплата). Снек ресторанот на плажа работи од 12 на пладне до 17 часот попладне. 4 а ла карт ресторани (со резервација и наплата) се достапни и вклучуваат Отоманска, Италијанска, Мексиканска и Азиска кујна. 5 барови сервираат коктели, алкохолни и безалкохолни пијалоци.

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ

07:00 – 10:00 Појадок
10:00 – 10:30 Доцен појадок
10:00 – 18:00 Снек бар на плажа
10:00 – 24:00 Бар на базен
12:00 – 22:00 Тестенини
12:00 – 16:00 Палачинки
12:30 – 14:30 Ручек
14:00 – 16:00 Сладоледи
19:00 – 21:00 Вечера
23:00 – 02:00 Дискотека
24:00 – 07:00 Ноќни оброци

 

Концептот вклучува бесплатни алкохолни и безалкохолни пијалоци кои хотелот ги има утврдено како такви.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ

Турски ресторан, Источна кујна, Италијански ресторан, Рибен ресторан и Отомански ресторан. Мексиканскиот се наплаќа, а другите се бесплатни (неопходна е резервација).

ПЛАЖА И БАЗЕН

Приватната песочна плажа е на само 300 метри оддалеченост, преку една улица. Опремена е со чадори и лежалки. Отворени се 3 надворешни базени од кои еден е за деца. До нив е поставен пулбар кој служи секаков вид на пијалоци. Во летната сезона достапен е и Аквапарк.

СПОРТ И ЗАБАВА

Внатрешен и надворешни базени, игралиште, соба за игри, фитнес центар, билијард, пинг понг, библиотека, детски клуб, затворена просторија за игра и дружење, вечерни забави, танц-шоуа, изнајмување на велосипеди (со доплата) и ноќен клуб/Ди-Џеј се овозможени за да го направат Вашиот одмор интересен и забавен.

СПА ЦЕНТАР

Спа центарот нуди сауна, хамам, соби за масажи и повеќе видови терапии и третмани за убавина и релаксација. За Вас ќе се погрижат професионални лица.

БЕСПЛАТНО

Внатрешен базен, фитнес центар, Турска бања, сауна, парна бања, часови по танц, приватна плажа, превоз до плажа, интернет, лоби бар, библиотека, главен ресторан, анимација, пикадо, мини голф, водна гимнастика, пилатес, пинг понг, стрелаштво, одбојка на плажа, тобогани (вкупно 5), аеробик, детски базен, мини клуб.

СО ДОПЛАТА

Часови по нуркање, хемиско чистење, соба за игри, соба за состаноци, џет ски, скијање на вода, моторни водни спортови, салон за убавина, билијард, сурфање, масажи, пилинзи, третмани за убавина, playstation, бебиситер.

 

ВИДЕO

 

 

 

 

ФОТОГРАФИИ

 

МАПА

 

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white

© generalturist.mk | 2018