Хотел Стражите 4*

Рана Резервација

10% попуст за рана резервација за резервации
до 30.11.2018

Цени

Од 50 ЕУР
по лице/ден

Хотел Стражите 4*

Ул. Глазне Бр. 7,
Новиот Град,
2770 Банско,
Бугарија

Хотел Стражите, современ и модерен објект изградена во традициолнална бугарска архитектура, ужива погодно место во близина на ски лифтот Гондола во Банско.

 

Хотелот е совршена почетна точка како за љубителите на скијањето, така и за оние кои сакаат да го истражуваат историскиот стар град, Банско.

 

Во ресторанот на хотелот Стражите се сервираат јадења и од традиционална бугарска кујна и од интернационална кујна.

ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ
29.12.2018-04.01.2019
HB
05.01.2019-11.01.2019
HB
26.01.2019-15.02.2019
HB
15.12.2018-28.12.2018
12.01.2019-25.01.2019
16.02.2019-01.03.2019
HB
01.12.2018-14.12.2018
02.03.2019-01.04.2019
HB
ЛИЦЕ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА
72,00 €
70,00 €
64,00 €
53,00 €
50,00 €
ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА
91,00 €
88,00 €
83,00 €
72,00 €
68,00 €

УСЛОВИ

 • Ноќевање по лице со појадок и вечера
 • Хотелско осигурување, 9% ДДВ

Двокреветна соба (DBL) – +
Еднокреветна соба (SNG) –

Суит и Мезонет:

 • 2 возрасни во соба: 11,00 €/ноќевање
 • 3 возрасни во соба: 7,00 €/ноќевање

 

 • Божиќна вечера / Задолжително / 36,00 € за возрасни и 18,00 € за деца од /2 – 11,99 г./
 • Новогодишна вечера / Задолжително / 84,00 € за возрасни и 42,00 € за дете од /4 – 11,99 г./

 

Општински данок / задолжително / – 5,50 € по лице за престој

Возрасен на дополнителен кревет 20% попуст од редовната цена
Дете (2 – 11,99 г.) на дополнителен кревет со 2 возрасни лица  БЕСПЛАТНО
Дете (2 – 11,99 г.) на стандарден кревет со 2 возрасни лица  50% попуст од редовната цена

10% попуст за рана резервација важи за сите резервации направени од 01.11.2018 до 30.11.2018 и целосно платени до 01.12.2018 година

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 35 дена пред пристигнување, за периодот:
  29.12.2018 – 04.01.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 21 дена пред пристигнување, за периодот:
  05.01.2019 – 11.01.2019 и 26.01.2019 – 15.02.2019
  По овој период се наплаќа казна во висина на цена за еднодневен престој.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 14 дена пред пристигнување, за периодот:
  15.12.2018 – 28.12.2018 и 12.01.2019 – 25.01.2019 и 16.02.2019 – 01.03.2019
  По овој период се наплаќа казна во висина на цена за еднодневен престој.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 7 дена пред пристигнување, за периодот:
  01.12.2018 – 14.12.2018 и 02.03.2019 – 01.04.2019
  По овој период се наплаќа казна во висина на цена за еднодневен престој.

 

 • No-Show: 100% казна

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018