Hotel St George Ski & SPA 4*

Рана Резервација

15% попуст за рана резервација за резервации
до 31.10.2018

Цени


Од 59 ЕУР
за ноќевање по лице

Хотел St. George Ski & Spa 4*

Ул. Асаница Бр.12
2770 Банско,
Бугарија

St. George Ski & Holiday е прекрасен хотел со луксузни соби, студија и апартмани, каде античката историја е споена со современиот раскош.St. George Ski & Holiday ви нуди луксуз и начин на живот кои ќе ги задоволат желбите и на најпрефинетите гости.St. George Ski & Holiday ви нуди да уживате во активностите на отворено и луксузните објекти, да бидете во срцето на енергичниот град Банско, а сепак да ја почувствувате блискоста на незаборавната планинска природа. Местоположба на St. George Ski & Holiday, капацитетите, SPA објектот и архитектонскиот дизајн во комбинација со врвниот квалитет на хотелските услуги го прават St. George Ski & Holiday уникатен хотел и брилијантна можност за сите! Уживајте во вашиот одмор!

 

St. George Ski & Holiday се наоѓа во новиот дел од Банско, каде луксузните модерни хотели се рамо до рамо со античките римски бањи и средновековни цркви. Хотелот е погодно сместен во близина на ски лифтот Гондола која ги носи скијачите и сноубордистите до објекти со скијачки услови од светска класа на врвовите на Пирин планина од декември до мај. St. George Ski & Holiday е на кратка дистанца до објекти кајшто можете да го поминете вашето време во Банско, вклучувајќи трговски центри, лизгалишта, ресторани и ноќни клубови.

Вид на Сместување

01.12.2018-20.12.2018
06.03.2019-30.04.2019
HB
21.12.2018-27.12.2018
11.01.2019-26.01.2019
12.02.2019-05.03.2019
HB
03.01.2019-10.01.2019
27.01.2019-11.02.2019
HB
28.12.2018-02.01.2019
HB
Економкса Двокреветна соба (ДБЛ), прв спрат за 2 лица
59,00 €
72,00 €
90,00 €
141,00 €
Стандардна Двокреветна соба (ДБЛ) за 2 лица
62,00 €
74,00 €
93,00 €
146,00 €
Студио (Економско), прв спрат за 2 лица
67,00 €
77,00 €
98,00 €
151,00 €
Студио (Стандард) за 2 лица
69,00 €
79,00 €
99,00 €
152,00 €
Економски Апартман со една спална соба, прв спрат за 2 лица
72,00 €
89,00 €
108,00 €
158,00 €
Стандраден Апартман со една спална соба за 2 лица
74,00 €
94,00 €
113,00 €
163,00 €
Економски Апартман со два спални соби, прв спрат за 4 лица
117,00 €
141,00 €
185,00 €
270,00 €
Стандарден Апартман со два спални соби за 4 лица
133,00 €
151,00 €
193,00 €
276,00 €

УСЛОВИ

 • Ноќевање со појадок и вечера
 • Слободно користење на затворениот базен со минерална вода, сауна, арома сауна, парна бања, џакузи, зона за одмор
 • Wi-Fi (Безжичен Интернет) во целиот хотел
 • Складирање за сопствена скијачка опрема
 • Детски клуб
 • Шатл-автобус до првата станица на ски-лифтот Гондола, се закажува на рецепцијата
 • Хотелско осигурување, данок на одморалиште (туристичка такса), 9% ДДВ

На 31 Декември гостите нема да имаат вечера, тие ќе добијат ручек на 01 Јануари 2019!
Минимален престој – 3 ноќевања за периодите 21.12.2018 – 26.12.2018!

Двокреветна соба Economy / Standard: 2 лица
Студио Economy / Standard: 2 + 1 лица
Апартман со една спална Economy / Standard: 2 + 2 лица
Апартман со две спални Economy / Standard: 4 + 2 лица

 • Божиќна вечера / изборно / 35,00 € за возрасни и 22,50 € за дете (2-11.99 г.)
 • Новогодишна вечера / задолжително / 70,00 € за возрасни и 40,00 € за дете (2-11.99 г.)

Дете до 1.99 години – бесплатно
Дете (2 – 11,99 г.) сместени на стандарден кревет со 1 возрасен во двокреветна соба / студио – 30% попуст
Дете (2 – 11,99 г.) сместени на стандарден кревет со 1 возрасен во стан – без попуст
Две деца (2 – 11,99 г.) сместени со 1 возрасен – секое дете има 50% попуст
Прво дете 2 – 11,99 г. сместено на екстра кревет – 50% попуст од стапката на редовни возрасни
Второ дете 2 – 11,99 г. сместено на дополнителен кревет – 8,00 евра дневно
Возрасен на дополнителен кревет во апартман со една / две спална соба – 30% попуст

15% попуст за рана резервација важи за резервации направени до 31.10.2018 и целосно платени до 05.11.2018 година
10% попуст за рана резервација важи за резервации направени до 30.11.2018 и целосно платени до 05.12.2018 година

 • Нема да се наплати казна за откажувања 9 дена пред пристигнување, за периодот:
  01.12.2018 – 20.12.2018 и 06.03.2019 – 30.04.2019
  По овој период се наплаќа цена за 2 ноќевања

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 12 дена пред пристигнување, за периодот:
  21.12.2018 – 27.12.2018 и 11.01.2019 – 26.01.2019 и 12.02.2019 – 05.03.2019
  По овој период се наплаќа цена за 2 ноќевања

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 15 дена пред пристигнување, за периодот:
  03.01.2019 – 10.01.2019 и 27.01.2019 – 11.02.2019
  По овој период се наплаќа цена за 3 ноќевања

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 35 дена пред пристигнување, за периодот:
  28.12.2018 – 02.01.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • No-Show: 100% казна

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018