Хотел Perun Lodge 4*

Новогодишна Вечера

Доплата за новогодишна вечера:
НЕЗАДОЛЖИТЕЛНО / ОПЦИОНАЛНО

Цени

Од 174 ЕУР
по лице

Хотел Perun Lodge 4*

ул. Георги Настев, Бр. 1
2770 Банско,
Бугарија

Луксузнотo планинско одморалиште Perun Lodge се наоѓа во мирен дел од градот, во рамките на центарот на градот Банско. Perun Lodge е пријатен планински хотел во Банско, популарен со својата удобност и добра услуга. Хотелот е само 165 километри од аеродромот во Софија и 350 метри од главниот ски лифт Гондола.

 

Комплексот е дизајниран во традиционален алпински архитектонски стил со современ и модерен ентериер. Елеганцијата, луксузот и удобноста се најточната дефиниција на “ложата” на словенскиот митолошки Бог Перун.

Вид на Сместување

3 ноќевања
2 ПП + 1 НП
4 ноќевања
2 ПП + 1 НП

Студио (2+1)

174,00 €
232,00 €

Едноспален апартман (2+2)

204,00 €
276,00 €

 

Доплата за новогодишна вечера (НЕЗАДОЛЖИТЕЛНО)

УСЛОВИ

  • 3 или 4 ноќевања:

–   2 или 3 ноќевања на база појадок и вечера

–  На 31.12.2018 услугата е на база ноќевање со појадок

 

  • Користење на СПА Центар – внатрешен базен, сауна, парна бања
  • Интернет
  • Ски гардеробер

Студио – 2 стандарднни кревети + 1 дополнителен кревет
Апартман со една спална соба – 2 + 2 дополнителени кревети

Паркинг – 9,00 € за ноќ по автомобил

Патничко осигурување

Туристичка такса: 1€ по лице на ден

Деца до 4.99 г. на дополнително легло – бесплатно
Дете (5 – 11,99 г.) на дополнително легло – 17 € по ден
Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

  • 29.12.2018 – 02.01.2019 (4 ноќевања)
  • 30.12.2018 – 02.01.2019 (3 ноќевања)

 

Цена : 40 / повратен билет

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white

© generalturist.mk | 2018