Хотел Perun Lodge 4*

Рана Резервација

15% попуст за рана резервација за резервации
до 31.10.2018

Цени

Од 34 ЕУР
за ноќевање по лице

Хотел Perun Lodge 4*

ул. Георги Настев, Бр. 1
2770 Банско,
Бугарија

Луксузнотo планинско одморалиште Perun Lodge се наоѓа во мирен дел од градот, во рамките на центарот на градот Банско. Perun Lodge е пријатен планински хотел во Банско, популарен со својата удобност и добра услуга. Хотелот е само 165 километри од аеродромот во Софија и 350 метри од главниот ски лифт Гондола.

 

Комплексот е дизајниран во традиционален алпински архитектонски стил со современ и модерен ентериер. Елеганцијата, луксузот и удобноста се најточната дефиниција на “ложата” на словенскиот митолошки Бог Перун.

Вид на Сместување

28.12.18-03.01.19
HB
04.01.19-12.01.19
HB
21.12.2018-27.12.2018
13.01.2019-18.01.2019
03.02.2019-04.03.2019
HB
19.01.2019-02.02.2019
HB
01.12.2018-20.12.2018
05.03.2019-30.04.2019
HB
Лице во Студио
66,00 €
47,00 €
38,00 €
41,00 €
34,00 €
Студио за едно лице
131,00 €
93,00 €
55,00 €
82,00 €
52,00 €
Лице во апартман со една спална соба
72,00 €
52,00 €
40,00 €
43,00 €
37,00 €
Лице во Јуниор Суит
72,00€
52,00 €
40,00 €
43,00 €
37,00 €

УСЛОВИ

 • Ноќевање со појадок и вечера
 • Слободно користење на базен, сауна, парна бања
 • Wi-Fi (Безжичен Интернет) на рецепција
 • Складирање за сопствена скијачка опрема
 • Шатл-автобус до првата станица на ски-лифтот Гондола
 • Хотелско осигурување, данок на одморалиште (туристичка такса), 9% ДДВ

 

Минимален престој – 4 ноќевања за периодите 28.12.2018 – 03.01.2019!

Студио – 2 стандарднни кревети + 1 дополнителен кревет
Апартман со една спална соба – 2 + 1 дополнителен кревет / 2 + 2 дополнителени кревети
Јуниор Суит – 2 стандарни кревети + 1 дополнителен кревет

Новогодишна вечера / задолжително /

 • Во Ресторан: 71,00 € за возрасни и 36,00 € за дете (5-11.99 г.)
 • Во Зимска Градина: 61,00 € за возрасни и 31,00 € за дете (5-11.99 г.)

 

Паркинг – 9,00 € за ноќ по автомобил

Деца до 4.99 години – бесплатно
Дете (5 – 11,99 г.) сместено на дополнителен кревет – 15 € по ден
Дете (5 – 11,99 г.) сместено на стандарден кревет – 25% попуст од цената за едно возрасно лице
Возрасен на дополнителен кревет – 30% попуст

15% попуст за рана резервација важи за резервации направени до 31.10.2018 и целосно платени до 05.11.2018 година
10% попуст за рана резервација важи за резервации направени до 30.11.2018 и целосно платени до 05.12.2018 година

 

Доплатите не се вклучени во попустите за рана резервација!

7 = 6, 10 = 9, 11=10, 14 = 12 важи за престој во периодите:

 • 01.12.2018 – 20.12.2018
 • 24.02.2019 – 30.04.2019

 

Бенефициите МОЖАТ да се комбинираат со попустите за рана резервација!

 • Нема да се наплати казна за откажувања 9 дена пред пристигнување, за периодот:
  01.12.2018 – 20.12.2018 и 05.03.2019 – 30.04.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 12 дена пред пристигнување, за периодот:
  19.01.2019 и 02.02.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 12 дена пред пристигнување, за периодот:
  21.12.2018 – 27.12.2018 и 13.01.2019 – 18.01.2019 и 03.02.2019 – 04.03.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 17 дена пред пристигнување, за периодот:
  04.01.2019 – 12.01.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 35 дена пред пристигнување, за периодот:
  28.12.2018 – 03.01.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • No-Show: 100% казна

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018