Хотел Мурите 4*

Рана Резервација


10% попуст за рана резервација за
резервации и уплати до 15.12.2018

Цени

Од 129 ЕУР
по лице

Хотел Мурите 4*

Бајова Борика,
2760 Разлог,
Поштенски код: 80
Бугарија

Помалку од 2 часа возење од Софија и само 10 минути од Банско, сместено во едно од најубавите места во Бугарија – долината Разлог, Муритe Клуб Хотел ќе ве пречека со беспрекорна услуга, елегантно опкружување и совршени услови за одмор.

 

Омилено место на многу луѓе од 2008 година, тогаш позната како White Fir Valley, денес Муритe Клуб Хотел се истакнува со својата класа, стил и традиција за сервисирање на голем број првокласни хотели ширум светот.

 

Одлични услови за одмор, спорт и туризам, удобноста и топлината на хотелот во комбинација со незаменливото чувство на мир и спокојност во прегратката на планините, го претвора Мурите Клуб Хотел – Разлог во омилено место за одмор во текот на целата година.

 

Мурите Хотел Клуб се состои од 4 тематски згради со имиња на прекрасни егзотични цвеќиња – Азалеа, Орхидеа, Камелија и Јасмин куќи.

Вид на Сместување

3 ноќевања
ПП
4 ноќевања
ПП

Двокреветна соба (2+0)

129,00 €
172,00 €

Едноспален апартман (2+2)

150,00 €
200,00 €

Двоспален апартман (4+2)

129,00 €
172,00 €

УСЛОВИ

  • 3 или 4 ноќевања на база појадок и вечера (зграда Орхидеа)
  • Користење на СПА Центар – внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес
  • Паркинг, интернет

Туристичка такса : 1€ по лице на ден

Патничко осигурување

Новогодишна вечера / ЗАДОЛЖИТЕЛНО / 70,00 € за возрасни и 35,00 € за дете (6 – 13,99 г.)

За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми.

Дете до 5.99 години – бесплатно
Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно
Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст
Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман – 30% попуст

10% попуст за рана резервација важи за резервации и целосни уплати направени до 15.12.2018 година

  • 29.12.2018 – 02.01.2019 (4 ноќевања)
  • 30.12.2018 – 02.01.2019 (3 ноќевања)

 

Цена : 40 / повратен билет

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white

© generalturist.mk | 2018