Хотел  Мура 3*

Рана Резервација

15% попуст за рана резервација за резервации
до 30.10.2018

Ниски Цени

Од 24 ЕУР
за ноќевање по лице

Хотел Мура 3*

ул. Глазне 39,
2770 Банско
Бугарија

Хотелот Мура, дрвено-камена зграда со поглед на Пирин планина, е лоциран во центарот на Банско до реката Глазне со одалеченост од 1км. до ски лифтот Гондола. Овој секојдневен хотел е на 5 минутно пешачење од куќата-музеј “Неофит Рилски” каде што се изложуваат историски експонати.

 

Хотелот е одалечен 10 км. од скијалиштето.

Вид на Сместување

29.12.2018-04.01.2019
BB
05.01.2019-11.01.2019
BB
26.01.2019-15.02.2019
BB
15.12.2018-28.12.2018
12.01.2019-25.01.2019
16.02.2019-01.03.2019
BB
01.12.2018-14.12.2018
02.03.2019-01.04.2019
BB
Лице во дабл (DBL) соба
36,00 €
33,00 €
31,00 €
26,00 €
24,00 €
Лице во Сингл (SNG) соба
54,00 €
52,00 €
50,00 €
46,00 €
43,00 €

УСЛОВИ

 • 1 ноќeвање со појадок
 • Хотелско осигурување и  9% ДДВ

Двокреветна соба: 2 + 1 лице
Едноеветна соба: 1 лице

Општински данок / задолжително / – 5,50 € по лице за престој

 • Новогодишна вечера / задолжително / 102.00 € за возрасни и 51.00 € за дете од 2 до 11.99 год.
 • Божиќна вечера / задолжително / 42.00 € за возрасни и 21.00 € за дете од 2 до 11.99 год.

Суит (Suite) или Мезонет (Maisonette):

 • За 2 возрасни – 11.00 € по лице по ноќ
 • За 3 возрасни – 7.00 € по лице по ноќ

Дете 2 – 11,99 г. сместено на дополнителен кревет со 2 возрасни лица – бесплатно

 

Дете 2 – 11,99 г. сместено на стандарден кревет со 2 возрасни лица – 50% попуст

 

Возрасен на дополнителен кревет – 20% попуст

15% попуст за рана резервација, важи за резервации направени до 31.10.2018 и целосно платени до 05.11.2018 година

 

10% попуст за рана резервација, важи за резервации направени од 01.11.2018 до 30.11.2018 и целосно платени до 01.12.2018 година

 • Нема да се наплати казна за откажувања 35 дена пред пристигнување, за периодот:
  29.12.2018 – 04.01.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 21 дена пред пристигнување, за периодот:
  05.01.2019 – 11.01.2019 и 26.01.2019 – 15.02.2019
  По овој период се наплаќа сума за едно ноќевање.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 14 дена пред пристигнување, за периодот:
  15.12.2018 – 28.12.2018 и 12.01.2019 – 25.01.2019 и 16.02.2019 – 01.03.2019
  По овој период се наплаќа сума за едно ноќевање.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 7 дена пред пристигнување, за периодот:
  01.12.2018 – 14.12.2018 и 02.03.2019 – 01.04.2019
  По овој период се наплаќа сума за едно ноќевање

 

 • No-Show: 100% казна

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018