Апартхотел Lucky 5*

Рана Резервација

10% попуст за рана резервација за резервации
до 30.11.2018

Цени

Од 37 ЕУР
по лице/ден

Апартхотел Lucky 5*

Ул. Кир Благо Тодев Бр. 4,
кварт Глазне,
2770 Банско,
Бугарија

Апартхотел Lucky SPA & Relax е сјаен пример за висококвалитетен бугарски хотел кој не е дел од меѓународниот синџир, но сепак е конкурентен производ со највисок квалитет. Уште од своето отварање, Лаки Банско стана најнапреден апартхотел во Банско, успешно комбинирајќи ги предностите на хотелското сместување и погодноста да ги има сите додатоци на комплетно опремен стан или студио.

 

Апартхотелот Лаки има 115 комфорни студија и апартмани, но исто така има и луксузна хотелска инфраструктура со 24-часовна рецепција, лоби бар, класичен ресторан, конференциски сали, детска соба и широк спектар на дополнителни услуги кои ќе го направат вашиот одмор пријатно и исполнето.

 

Во текот на годините Lucky Bansko Aparthotel SPA & Relax е во постојан развој и се труди да биде лидер не само во Банско, туку и меѓу најпрестижните и луксузни хотели во Бугарија.

 

Пред неколку години, хотелот беше реновиран и сега има современ лоби бар, 3 ресторани, 5 големи и помали конференциски сали, прекрасен отворен аква комплекс, ултра иновативен СПА центар, ски гардероби, детски клуб, две комплетно опремени компјутерски простории, гаража и два отворени паркиралишта и отворено игралиште.

 

Тип на соби со кои хотелот располага се: студио и апартман. Покрај прекрасните услови за сместување, има и комплетно опремена кујна со керамички рингли, микробранова печка, аспиратор, кафемат, тостер, плочи за готвење, прибор за готвење, садови и прибор за јадење.

 

Хотелскиот комплекс работи во текот на целата година.

 

Таа е идеална за одмори / празници и деловни состаноци, конференции или семинари.

 

Овде можете да си дозволите вистински ВИП одмор по ненадминливи цени за квалитетот и услугата што ја добивате.

ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ
01.12.2018-19.12.2018
04.03.2019-06.04.2019
BB
20.12.2018-26.12.2018
03.01.2019-10.01.2019
21.01.2019-23.02.2019
BB
27.12.2018-02.01.2019
BB
11.01.2019-20.01.2019
24.02.2019-03.03.2019
BB
ЛИЦЕ ВО СТУДИО ЛУКС
37,00 €
52,00 €
90,00 €
44,00 €
СТУДИО ЛУКС ЗА 1 ЛИЦЕ
66,00 €
92,00 €
177,00 €
77,00 €
ЛИЦЕ ВО АПАРТМАН ЛУКС
48,00 €
60,00 €
101,00 €
53,00 €
ЛИЦЕ ВО АПАРТМАН ДЕЛУКС
57,00 €
71,00 €
111,00 €
64,00 €
ЛИЦЕ ВО БИЗНИС АПАРТМАН
72,00 €
86,00 €
118,00 €
79,00 €
ЛИЦЕ ВО ДВОСОБЕН АПАРТМАН ЛУКС
52,00 €
57,00 €
109,00 €
56,00 €

УСЛОВИ

 • Ноќевање по лице со појадок
 • Бесплатно користење на БИО базен, солен базен, соба од сол, зона за релаксирање, ледена соба, сауна, парна бања, џакузи
 • Дадилка за деца од 3-6 г. од 08.00 – 22:00
 • Wi-Fi (Безжичен интернет)
 • Превоз до/од првата станица на ски-лифтот Гондола, се закажува на рецепцијата
 • Хотелско осигурување, данок на одморалиште, 9% ДДВ

 

Минимален престој – 4 ноќевања, за периодите:

 • 20.12.2018 – 26.12.2018
 • 27.12.2018 – 02.01.2019

Студио Лукс – +
Студио Лукс (за 1 лице) –
Апартман Лукс +
Апартман Делукс + или +
Бизнис Апартман + или +
Двособен Апартман Лукс +   / минимум со резервација

Вечера:

 • за возрасни: 15,00 €/ден
 • за дете (4 – 11,99): 9,00 €/ден

 

 • Божиќна вечера / Задолжително / 45,00 € за возрасни и 27,00 € за деца од /4 – 11,99 г./
 • Новогодишна Гала вечера во главен ресторан / Задолжително / 122,00 € за возрасни и 65,00 € за дете од /4 – 11,99 г./
 • Новогодишна Гала вечера во Италијански ресторан / Задолжително / 192,00 € за возрасни и 96,00 € за дете од /4 – 11,99 г./
Дете до 3,99 г. со 2 возрасни лица БЕСПЛАТНО (за ноќевање со појадок (BB) во Студио Лукс, Апартман Лукс / Делукс и Бизнис Апартман)
Прво дете (4 – 11,99 г.) на дополнителен кревет со 2 возрасни лица  БЕСПЛАТНО (за ноќевање со појадок (BB) во Студио Лукс, Апартман Лукс / Делукс и Бизнис Апартман)
1 Возрасен + 1 Дете (0 – 11,99) во Студио Возрасните плаќаат редовна цена и детето има попуст од 20% од редовната цена
1 Возрасен + 2 Деца (0 – 11,99) во Студио Возрасните плаќаат редовна цена и секое дете има попуст од 50% од редовната цена
2 Возрасни + 2 Деца (0 – 11,99) во Бизнис Апартман и Двособен Апартман Лукс БЕСПЛАТНО за 2 деца
2 Возрасни + 3 Деца (0 – 11,99) во Апартман Делукс  и Бизнис Апартман БЕСПЛАТНО за 2 деца, 3-то дете плаќа 15 €/ден за ноќевање со појадок (BB)
Возрасен на дополнителен кревет во Апартман Делукс и Бизнис Апартман 40% попуст од редовната цена

10% попуст за рана резервација важи за резервации направени до 30.11.2018 и целосно платени до 01.12.2018 година

7 = 6, 14 = 12 важи за престој во периодот 17.02.2019 – 06.04.2019

 

Бенефициите НЕ МОЖАТ да се комбинираат со попустот за рана резервација!

Бенефициите се валидни  само за  резервации со ноќевање + појадок (BB – Bed & Breakfast)

Сите откажувања и / или промени може да се направат до 18:00 ч. по бугарско време. Сите откажувања и / или промени по 18.00 ч.  ќе се сметаат од следниот календарски ден.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 30 дена пред пристигнување, за периодот:
  27.12.2018 – 02.01.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 16 дена пред пристигнување, за периодот:
  11.01.2019 – 20.01.2019 и 24.02.2019 – 03.03.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 16 дена пред пристигнување, за периодот:
  20.12.2018 – 26.12.2018 и 03.01.2019 – 10.01.2019 и 18.01.2019 – 23.02.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 9 дена пред пристигнување, за периодот:
  01.12.2018 – 19.12.2018 и 04.03.2019 – 06.04.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • No-Show: 100% казна

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018