Хотел Кемпински Гранд Арена 5*

Минимален Престој

Минимум
3 или 5
ноќевања

Цени

Од 108 ЕУР
по соба

Хотел Кемпински Гранд Арена 5*

Ул. Пирин Бр.92,
кварт Грамадето,
2770 Банско,
Бугарија

Откријте ја убавината на недопрената природа, величествените пејзажи и бескрајната релаксација на подножјето на величествената Пирин планина – светско наследство на УНЕСКО..

 

Со нетрпение очекуваме да ве пречекаме во оаза на луксуз, удобност и спокојство во Банско – најсовременото зимско одморалиште на Балканот. Нашиот хотел со пет ѕвездички е отворен во текот на целата година и се состои од соби и апартмани со алпски стил, извонредни конференциски сали, раскошни јадење услуги и наградуван спа центар.

 

Веднаш штом ќе стапнете во нашиот хотел, ќе бидете опкружени со грижлив амбиент создаден со вистинска желба да бидете најдобредојдени.

 

Како единствен хотел во Банско која дозволува директен влез на скијачките патеки, хотелот “Кемпински” Гранд Арена е лоциран во срцето на планинскиот центар, веднаш преку ски-лифт станицата Гондола.

ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ

01.12.2018-20.12.2018
21.12.2018-26.12.2018
27.12.2018-01.01.2019
02.01.2019-09.03.2019
10.03.2019-07.04.2019
НИСКО-СРЕДНА СЕЗОНА
ВИСОКА СЕЗОНА
СРЕДНА СЕЗОНА
НИСКО-СРЕДНА СЕЗОНА
ПЕТ/САБ мин: 3 НОЌИ
од НЕДЕЛА до ЧЕТВРТОК
мин. ПРЕСТОЈ 3 НОЌИ
мин. ПРЕСТОЈ 5 НОЌИ
од НЕДЕЛА до ЧЕТВРТОК
ПЕТ/САБ мин: 3 НОЌИ
ПОН-НЕД мин: 3 НОЌИ (ПЕТ и САБ ВКЛУЧЕНИ)
ЕДНОКРЕВЕТНА ДЕЛУКС СОБА СО ПОГЛЕД НА ГРАД
161,00 €
108,00 €
224,00 €
375,00 €
211,00 €
252,00 €
215,00 €
ДВОКРЕВЕТНА ДЕЛУКС СОБА СО ПОГЛЕД НА ГРАД ЗА 2 ЛИЦА
202,00 €
148,00 €
287,00 €
431,00 €
252,00 €
297,00 €
260,00 €
ЕДНОКРЕВЕТНА ДЕЛУКС СОБА СО ПЛАНИНСКИ ПОГЛЕД
178,00 €
122,00 €
244,00 €
394,00 €
230,00 €
271,00 €
235,00 €
ДВОКРЕВЕТНА ДЕЛУКС СОБА СО ПЛАНИНСКИ ПОГЛЕД ЗА 2 ЛИЦА
220,00 €
161,00 €
308,00 €
442,00 €
267,00 €
314,00 €
280,00 €
ЕДНОКРЕВЕТНА ЕXECUTIVE СОБА
202,00 €
144,00 €
274,00 €
431,00 €
252,00 €
302,00 €
263,00 €
ДВОКРЕВЕТНА ЕXECUTIVE СОБА ЗА 2 ЛИЦА
242,00 €
182,00 €
342,00 €
499,00 €
291,00 €
343,00 €
308,00 €
ЈУНИОР СУИТ СО ПОГЛЕД НА ГРАД ЗА 1 ЛИЦЕ
242,00 €
168,00 €
320,00 €
521,00 €
291,00 €
350,00 €
311,00 €
ЈУНИОР СУИТ СО ПОГЛЕД НА ГРАД ЗА 2 ЛИЦА
269,00 €
193,00 €
365,00 €
566,00 €
319,00 €
375,00 €
342,00 €
ЈУНИОР СУИТ СО ПЛАНИНСКИ ПОГЛЕД ЗА 1 ЛИЦЕ
263,00 €
182,00 €
342,00 €
538,00 €
305,00 €
364,00 €
330,00 €
ЈУНИОР СУИТ СО ПЛАНИНСКИ ПОГЛЕД ЗА 2 ЛИЦА
286,00 €
207,00 €
386,00 €
582,00 €
330,00 €
388,00 €
358,00 €
СУИТ ДЕЛУКС ЗА 1 ЛИЦЕ
319,00 €
218,00 €
398,00 €
571,00 €
353,00 €
426,00 €
403,00 €
СУИТ ДЕЛУКС ЗА 2 ЛИЦА
342,00 €
241,00 €
442,00 €
627,00 €
381,00 €
448,00 €
426,00 €
АЛПСКИ СУИТ ЗА 1 ЛИЦЕ
370,00 €
252,00 €
459,00 €
627,00 €
398,00 €
476,00 €
470,00 €
АЛПСКИ СУИТ ЗА 2 ЛИЦА
392,00 €
274,00 €
504,00 €
672,00 €
420,00 €
498,00 €
487,00 €
ВОЗРАСЕН НА ДОПОЛНИТЕЛЕН КРЕВЕТ ВО СУИТ
71,00 €
96,00 €
152,00 €
70,00 €
70,00 €

УСЛОВИ

 • Ноќевање со појадок и вечера
 • Бесплатно користење на сауна (финска и био), парна бања (турски амам и ароматична парна бања)
 • Бесплатно користење на внатрешен и надворешен базен, фитнес, снежна соба
 • Детски клуб
 • Wi-Fi (безжичен интернет)
 • Бесплатно складирање на скијачка опрема
 • Хотелско осигурување, 9% ДДВ

 

Минимален престој 3 ноќевања за сите резервации за петок и сабота, за период: 01.12.2018 – 07.04.2019
Минимален престој 5 ноќевања за периодот: 27.12.2018 – 01.01.2019

Двокреветна делукс соба  – +
Еднокреветна соба  – +
Executive соба  – +
Јуниор суит  – +
Делукс суит и  Алпин суит +

Градска такса 1.00 € по лице на ден / задолжително /

Градската такса не важи за деца под 6 години.

 

Божиќна вечера (бифе) / задолжително / на 25.12.2018 – 85.00 € за возрасни и 45.00 € за дете (6 до 11.99 г.)

Пијалоците не се вклучени во цената!

 

Новогодиша Гала вечера (бифе) / задолжително / на 31.12.2018 – 135.00 € за возрасни и 75.00 € за дете (6 до 11.99 г.)

Пијалоците не се вклучени во цената!

Делукс соба / Executive соба / Junior Суит

1 возрасно лице и 1 дете (0 – 5,99 г.) – цена на еднокреветна соба
1 возрасно лице и 1 дете (6 – 11,99 г.) – цена на двокреветна соба
1 возрасно лице и 2 деца (0 – 5,99 г.) – цена на еднокреветна соба
1 возрасно лице и 2 деца (6 – 11,99 г.) – двокреветна соба + 31,00 € дневно
1 возрасно лице и 2 деца (0 – 5,99 г.) и (6 – 11,99 г.) – цена на двокреветна соба
2 возрасни лица и 1 дете (0 – 5,99 г.) – цена на двокреветна соба
2 возрасни и 1 дете (6 – 11,99 г.) – цена на двокреветна соба + 31,00 € дневно

 

Делукс / Алпски суит

1 возрасно лице и 1 дете (0 – 5,99 г.) или (6 – 11,99 г.) – цени на суит
1 возрасно лице и 2 деца (0 – 5,99 г.) – цена на суит
1 возрасно лице и 2 деца (6 – 11,99 г.) – цена на суит + 31,00 € дневно
1 возрасео лице и 2 деца (0 – 5,99 г.) и (6 – 11,99 г.) – цена на суит
2 возрасни лица и 1 или 2 деца (0 – 5,99 г.) – цена на суит
2 возрасни лица и 1 дете (6 – 11,99 г.) или 2 деца (0 – 5,99 г.) и  (6 – 11,99 г.) – цена на суит + 31,00 € дневно
2 возрасни лица и 2 деца (6 – 11,99 г.) – цена на суит + 62,00 € дневно

Период: 10.03.2019 – 07.04.2019

Бенефиции за резервации од минимум 2 ноќевања за време на работните денови и 3 ноќевања кога резервациијата ги опфаќа петок и сабота:

 • 15% попуст на лоби бар – пијачки само од 5 до 7 часот во текот на работните денови
 • Една AlphaSphere сесија или 20 минути солариум по лице за престој

 

Дополнителни бенефиции за резервации од најмалку 5 (пет), 7 (седум) или повеќе последователни ноќевања кои важат заедно со горенаведеното за периодот:

 • 5-тата или 7-тата ноќ е бесплатна т.е. 5 = 4 и 7 = 6
 • Вино и овошје во собата по пристигнувањето
 • Бесплатно паркирање по достапност
 • Средна сезона и ниско-средна сезона:
  35 дена пред датумот на пристигнување – бесплатно.
  Откажувањата добиени помалку од 35 дена пред пристигнувањето ќе се наплаќаат 100% од платената сума.

 

 • Висока сезона:
  75 дена пред датумот на пристигнување – бесплатно
  Откажувањата добиени помалку од 75 дена пред пристигнувањето ќе се наплаќаат 100% од платената сума.

 

 • No-Show: 100% казна

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018