Хотел Бреза 3*

Рана Резервација

10% попуст за рана резервација за резервации
до 26.11.2018

Цени

Од 27 ЕУР
за ноќевање по лице

Хотел Бреза 3*

2010 Боровец,
Бугарија

Хотел БРЕЗА е стилски хотел со три ѕвездички, сместен помеѓу две скијачки патеки и ски лифтот Гондола во Боровец. Модерен и уникатен, за многумина хотел БРЕЗА е омилен дом надвор од градот во подножјето на планината Рила.

 

Хотелот располага со 29 соби: 2 еднокреветни, 17 двокреветни и 1 трокреветна и 7 апартмани. Секоја соба има бања со туш, телефон, Wi-Fi, LCD телевизор и фрижидер / минибар. Убави сончеви тераси се достапни на неколку соби од вториот кат.

 

BREZA нуди пространи соби и апартмани, ресторан со 90 места со камин, лоби бар, голема сончева тераса со скара, финска сауна и детски рекреативен простор, Wi-Fi, сауна, парна соба.

ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ
29.12.2018-03.01.2019
BB
01.12.2018-28.12.2018
04.01.2019-31.03.2019
BB
ЛИЦЕ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА (DBL)
69,00 €
32,00 €
ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА (SNG)
120,00 €
53,00 €
ТРОКРЕВЕТНА СОБА (TRPL)
196,00 €
90,00 €
ГОЛЕМ ДЕЛУКС АПАРТМАН (1-4 ЛИЦА)
213,00 €
107,00 €

УСЛОВИ

 • Ноќевање со појадок
 • Употреба на сауна, парна бања
 • Просторија за игри
 • Хотелско осигурување, данок на одморалиште (туристичка такса), 9% ДДВ

 

Минимален престој – 3 ноќевања за периодот 29.12.2018 – 03.01.2019!

Еднокреветна соба – 1 лице
Двокреветна соба – 2 човекот
Трокреветна соба – 3 лица
Голем Делукс Апартман – 4 лица

 • Божиќна вечера / на барање / 30,00 € за возрасни и 15,00 € за дете
 • Новогодишна вечера / задолжително / 70,00 € за возрасни и 35,00 € за дете од / 4 – 13,99 г. /

 

Доплата за неограничена потрошувачка на алкохолни и безалкохолни пијалоци во новогодишната ноќ – 25,00 € по лице
Доплата за ручек – 8,00 € за возрасни и 4,00 € за дете од / 3 – 12,99 г. /
Доплата за вечера – 10,00 € за возрасни и 5,00 € за дете од / 3 – 12,99 г. /

Деца до 2,99 г. – бесплатно
Деца од 3 до 12,99 г. на дополнителен кревет – 50% попуст од цената на редовниот кревет
Возрасен на дополнителен кревет – 25%  попуст од цената на редовниот кревет

10% попуст за рана резервација важи за резервации направени до 26.11.2018 и целосно платени до 30.11.2018 година

 • Нема да се наплати казна за откажувања 30 дена пред пристигнување, за периодот:
  29.12.2018 – 03.01.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 15 дена пред пристигнување, за периодот:
  01.12.2018 – 28.12.2018 и 04.01.2019 – 31.03.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • No-Show: 100% казна

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018