BELLIS DELUXE HOTEL 5*

 

[Ultra All Inclusive – Ултра Се Вклучено]

 

🇹🇷🇹🇷🇹🇷  Белек  , Анталија 🇹🇷🇹🇷🇹🇷

 

 

✈️ 📆 12.08.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 1018 € | ( 🕛 10 дена) …💰 1512 €
✈️ 📆 15.08.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 1018 € | ( 🕛 11 дена) …💰 1654 €
✈️ 📆 19.08.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 1018 € | ( 🕛 10 дена) …💰 1486 €
✈️ 📆 22.08.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 984 € | ( 🕛 11 дена) …💰 1576 €
✈️ 📆 26.08.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 917 € | ( 🕛 10 дена) …💰 1395 €
✈️ 📆 29.08.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 917 € | ( 🕛 11 дена) …💰 1524 €
✈️ 📆 02.09.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 917 € | ( 🕛 10 дена) …💰 1395 €
✈️ 📆 05.09.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 910 € | ( 🕛 11 дена) …💰 1524 €
✈️ 📆 09.09.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 883 € | ( 🕛 10 дена) …💰 1395 €
✈️ 📆 12.09.2018 – ( 🕛 7 дена) …💰 876 € | ( 🕛 11 дена) …💰 1395 €

 

*местата се ограничени

 

Цените се изразени во евра,

плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс

1 EUR = 62 ден.


Резервации и информации на тел:
 02 / 3217-410
 02 / 3222-499
📱 076 / 206-678


e-mail:
📧 aviokarti@generalturist.mk
📧 ticketing1@generalturist.mk

ЛОКАЦИЈА

 

Ресортот е на само 7км. од Аквапарк и 8 км. од Корнелиа Голф Клуб. Ехпо е 21 км. одалечено од Белис Хотелот и 6 км. од центарот на градот Белек .

 

 

СМЕСТУВАЊЕ

 

Check-in:     Од 14:00 hours

Check-out:  До 12:00 hours

 

Капацитетот е 557 различни типови на соби или свити. Хотелот располага со различни видови на стандардни соби, фамилијарни, свити со поглед кон градина, директен поглед на море, страничен поглед на море, директен пристап на базен, сервис на плажа, вип третман каде се што ќе посакате ќе добиете.

 

УСЛУГА

 

УЛТРА СЕ ВКЛУЧЕНО - ULTRA ALL INCLUSIVE

Гостите на Хотел Белис може да очекуваат врвна услуга кога се однесува на храната и пијалоците. Поседува многу сертификати за висока оценка околу одржувањето на хигиената и сертификати со одлични оценки за приготвената храна од многу врвни шефови на познати кујни кои ја приготвуваат храната на највсоко ниво. Хотелот поседува 5 бара, 5 снек ресторани, 1 слаткара, 5 а-ла карт ресторани, кои се на услуга во текот на целиот ден.

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ

07:00 – 10:00 Доручек
10:00 – 10:30 Доцен доручек
11:00 – 23:00 Кафетерија Белис
12:00 – 16:00 Мини оброци
12:30 – 14:30 Ручек
16:00 – 18:30 Доцна закуска
18:30 – 21:00 Храна за деца
19:00 – 21:30 Вечера
24:00 – 02:00 Ноќно бифе

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ

Скара (со доплата), Икебана Суши (со доплата), Источна кујна (со доплата), Морска храна (со доплата), Стек хаус ( со доплата), Италијански ресторан (со доплата).

ПЛАЖА И БАЗЕН

Белис е сместен помеѓу борова шума, со 5 надворешни базени, аква парк и внатрешен базен. Распостранет на површина од 3000 м2 водниот парк не само за деца туку и за возрасни од кои попознати се Вселенскиот тобоган, Мулти тобоган, Голема црна дупка, рафтинг…и многу други рекреативни објекти на вода и околу.

СПОРТ И ЗАБАВА

Ве очекуваат многу забавни фестивали,многубројни забави, интерактивни игри, ворк шопови, разни натпреварувања, различни игри за деца, одбојка на плажа, фудбал, стрелаштво, тениски игралишта, аеробик, зумба, јога, пилатес, танцувачки курсеви, пинг понг, бочиа, пикадо, игри на вода. Дневните анимации со професионални аниматори допринесуваат за бесконечна забава во ресортот. Гостите може да уживаат и во Зоолошка градина, јавање на коњи и пони. Масажите и некои спа елементи се достапни со доплата. Јога, пилатес, одбојка, тенис, фудбал и слично.

СПА ЦЕНТАР

Целосно опремена теретана и фитнес центар, нега на кожа, масажи и бесплатни терапии, турска бања, парна бања, сауна, шок базен, отворен и затворен базен и џакузи.

БЕСПЛАТНО

Парна бања, сауна, Џакузи, плажа, лоби, театар, мини библиотека, интернет во соба и низ цел хотел, мини фудбал, базени, бочиа, одбојка на плажа, диско, фитнес, воден парк, анимација, амфитеатар, тениско игралиште, пинг понг, пикадо, детско игралиште, мини клуб.

СО ДОПЛАТА

Масажи, пилинзи, третмани за убавина, маркет, бутик, фризер, тениска опрема (со депозит), соба за состаноци, телефон, факс, интернет кафе, перална, осветлување на тениски терен, собна услуга,, доктор, билијард, фудбалско игралиште, моторни споротви на вода, јавање, изнајмување велосипеди, бебиситер.

 

ВИДЕО

 

 

ФОТОГРАФИИ

 

МАПА

 

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white

© generalturist.mk | 2018