Bansko Royal Towers 4*

Рана Резервација

10% попуст за рана резервација за резервации
до 15.11.2018

Цени

Од 79 ЕУР
за ноќевање по соба

Bansko Royal Towers 4*

ул. Јавор,
Комплекс Bansko Royal Towers,
2770 Банско,
Бугарија

До реката Глазне и само 100 метри од ски лифтот Гондола, Банско Royal Towers е 10 минути од центарот на Банско со пријатни таверни и историски градби. Апартманите имаат планински или речен поглед и имаат бесплатен интернет пристап.

 

Ски карти можат да се купат на самата локација истотака можете да изнајмите скијачка опрема и да платите за скијачки часови на самата локација

Вид на Сместување

27.12.18-03.01.19
HB
04.01.19-10.01.19
06.02.19-18.02.19
HB
01.12.2018-26.12.2018
11.01.2019-15.02.2019
19.02.2019-20.04.2019
HB
Апартман со една спална соба за 2 лица
127,00 €
94,00 €
79,00 €
Апартман со два спални соби за 2 лица
196,00 €
152,00 €
145,00 €
Возрасен во дополнителен кревет
38,00 €
25,00 €
22,00 €

УСЛОВИ

 • Ноќевање за соба со стандардни кревети, со појадок и вечера
 • Слободно користење на базен, џакузи, фитнес, сауна и обезбеден паркинг
 • Хотелско осигурување, данок на одморалиште (туристичка такса), 9% ДДВ

Апартман со една спална соба – 2 + 2  лица на дополнителени кревети
Апартман со два спална соба – 4 + 2 лица на дополнителени кревети

 • Божиќна вечера / задолжително / 48,00 € за возрасни и 20,00 € за дете (2-11.99 г.)
 • Новогодишна вечера / задолжително / 60,00 € за возрасни и 25,00 € за дете (2-11.99 г.)

Деца (0 – 11,99 г.) сместени на дополнителени кревети – бесплатно

10% попуст за рана резервација важи за резервации направени до 15.11.2018 и целосно платени до 25.11.2018 година

 

7 = 6, 10 = 9, 11 = 10, 14 = 12  важи за престој во периодите:

 • 07.01.2018 – 05.02.2019
 • 19.02.2019 – 20.04.2019
 • Нема да се наплати казна за откажувања 28 дена пред пристигнување, за периодот:
  27.12.2018 – 03.01.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 9 дена пред пристигнување, за периодот:
  01.12.2018 – 26.12.2018 и 11.01.2019 – 05.02.2019 и 19.02.2019 – 20.04.2019
  По овој период се наплаќа цена за 1 ноќевање

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 7 дена пред пристигнување, за периодот:
  19.01.2019 и 02.02.2019
  По овој период се наплаќа цена за 1 ноќевање

 

 • No-Show: 100% казна

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018