РУТА:
Од Скопје: Скопје – Доха – Денпасар (Бали)
До Скопје: Денпасар (Бали) – Доха – Скопје


 

Времетраење:
9 дена / 7 ноќевања


 

Транспорт:
Авионски превоз


 

Дати на патување:
Октомври
Ноември


 

Цена од:
990 ЕУР


Bali-Temple-04
« 1 of 31 »

БАЛИ

 

 

Индивидуална програма за период на патување


ОКТОМВРИ, НОЕМВРИ 2018

 

(без скриени трошоци и доплати)

 

Индонезија или официјално Република Индонезија е голема земја во Азија, чиј главен град е Џакарта. Индонезија е составена од мноштво на мали и големи острови, од кои најголемите се Јава, Суматра, Сулавеси (Celebes), Борнео (Калимантан) и Нова Гвинеја (западен дел). Неговото население (265 милиони), Индонезија е четвртата по големина земја во светот. Бали е индонезискиот остров кој се наоѓа помеѓу островите Јава на запад и Ломбок на исток. На островот  , мнозинството од жителите се Индонезиски Хиндуисти кои се малцинство во земјата. Бали денес е популарна туристичка дестинација и е богат со ориз, кокосови дрвја, кафе, памук и тутун, но ова е нешто што најмногу се  извезува. Живописните  бои на Бали, неверојатно пријателски и гостопримливото население ,  храна која  е силна и со необичен вкус и тиркизно-сините води на Индискиот Океан, што е локализирано  на овој мало парче од  рај на земјата, сигурно ќе ги задоволи  вашиот вкус …

 

Програма на патувањето: 9 дена / 7 ноќи

 

 • СКОПЈЕ – ДOXA

Лет од Скопје – чекирање на аеродром Скопје два часа пред лет. Полетување од Скопје во и слетувате во Доха согласно саатници на авио компанија и избрани дати (период на патување).

 • ДОХА – ДЕНПАСАР (БАЛИ)

Полетување од Доха – пристигнување во Денпасар – согласно саатници на авио компанија и избрани дати (период на патување). Пречек на аеродром од страна на претставник на партнерската компанија и трансфер во хотелот во Нуса Дуа .Пристигнување во хотелот и сместување.

 • БАЛИ

Бали е  инспирација, магичен остров кој има недопрени плажи , вулкани и бујни тропски шуми. Она што го издвојува Бали од другите тропски острови е традицијата и духовноста на народот   кои  ја славаат својата култура и го негуваат својот идентитет. Бали е  скапоцениот камен на Азија каде можете да се опуштите на прекрасните песочни плажи , да ја осетете благодетите на арома терапијата , можете да го испразнете Вашиот ум со јога, Тај Чи , сурфајте или пробајте да се пазарете на традиционалните пазари .

 

Авантурата на Бали започнува на плажа, со балински специјалитети, егзотична комбинација на вкус. Уживајте во идиличната атмосфера на мек, златен песок и да го видиме  прекрасниот залез на сонцето. Откријте ја автентичноста на Бали преку традиционално џакузи, ритуали и легенди. Уживајте во прекраната миризба на ароматичните масла при масажа кај Индонезиските масери и заборавете на секојдневниот живот, бидејќи вашата реалност станува ова рајско место. Дозволете Бали да Ве заведе со својот специјален шарм.

 

Можност за организација на факултативни излети – Јужен Бали, малиот храм кој е изграден на ивица на една карпа, Убуд со посета на светата шума на мајмуните, посета на Кралскиот  Храм  на Mengwi, посета на терасите од ориз како карактеристична слика на Бали …

 

 • ДЕНПАСАР (БАЛИ) – ДОХА – СКОПЈЕ

Појадок. Слободни активности. Трансфер од хотел до аеродромот во Денпасар во вечерните часови. Полетување од аеродромот во Денпасар – Слетување во Доха – Полетување од Доха – слетување во Скопје согласно саатници на авио компанија и избрани дати (период на патување).

 

Сместување /хотел Локација Тип на соба Тип на исхрана Цена од лице /7 ноќи

Mercure bali Nusa Dua 4*

NUSA DUA

DOUBLE

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

990 ЕУР

Hilton Bali Resort 5*

NUSA DUA

DOUBLE

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 1250 ЕУР

 

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА СМЕСТУВАЊЕ ВО СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА/ МАКС. 2 ЛИЦА ВО СОБА

 

При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 20 дена пред поаѓање.

Цената е дадена во евра и пресметана во денари, 1 евро = 62 денари.

 

Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање НА БАРАЊЕ.

 

За Бали не е потребна туристичка виза за патници кои патуваат со македонски пасоши – за влез на Бали пасош мора да биде валиден минимум 6 месеци од датум на враќање од наведено патување од Бали

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Авионски билет со Qatar Airways сo вклучен багаж 30 кг
 • Аеродромски такси;
 • 07 ноќевања во хотел на Бали на база на соодветниот тип на исхрана
 • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата
 • Факултативни тури
 • Други индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Се што не е наведено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА

 

НАПОМЕНИ:

 • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм.
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации.
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување.

 

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white

© generalturist.mk | 2018