Апарт Хотел Sunrise 4*

Рана Резервација

15% попуст за рана резервација за резервации
до 31.10.2018

Цени

Од 26 ЕУР
за ноќевање по лице

Апарт Хотел Sunrise 4*

Ул. Мис Стоун, 3
Област Парцалето
2770 Банско,
Бугарија

Лоциран неколку минути од првата станица на ски лифтот, Sunrise Complex 4* представува еден невиден спој на традиционалната архитектура, современиот комфор и добрата услуга. Во неговата конструкција и мебел се користени главно природни материјали кои создаваат атмосфера и топлина.

 

Комплексот има 134 стандардни кревети во 57 различни големини и апартмани, нудејќи неверојатни погледи на околните планини Рила и Пирин.

ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ
28.12.2018-01.01.2019
BB
02.01.2019-09.01.2019
25.01.2019-16.02.2019
BB
22.12.2018-27.12.2018
10.01.2019-24.01.2019
17.02.2019-09.03.2019
BB
01.12.2018-21.12.2018
10.03.2019-31.03.2019
BB
ЛИЦЕ ВО СТУДИО
53,00 €
32,00 €
27,00 €
26,00 €
ЛИЦЕ ВО ГОЛД СТУДИО
63,00 €
41,00 €
34,00 €
33,00 €
ЛИЦЕ ВО АПАРТМАН СО 1 СПАЛНА СОБА
56,00 €
34,00 €
29,00 €
27,00 €
ЛИЦЕ ВО ГОЛД АПАРТМАН СО 1 СПАЛНА СОБА
66,00 €
44,00 €
38,00 €
35,00 €
ЛИЦЕ ВО АПАРТМАН СО 2 СПАЛНИ СОБИ
53,00 €
32,00 €
26,00 €
25,00 €
ЛИЦЕ ВО ГОЛД АПАРТМАН СО 2 СПАЛНИ СОБИ
57,00 €
41,00 €
34,00 €
33,00 €

УСЛОВИ

 • Ноќевање со појадок или Златна Ноќ
 • Слободно користење на затворениот базен, фитнес, сауна, парна бања
 • Мини бар САМО на рецепција/лоби – Минерална вода, чај и кафе
 • Превоз до/од првата станица на ски-лифтот Гондола, се закажува на рецепцијата
 • Хотелско осигурување, 9% ДДВ

Златна ноќ вклучува:

 • Соба со планински поглед (Гарантирано)
 • Бесплатен сеф за време на престојот
 • Бесплатен подземен паркинг
 • Бесплатен мини бар – дневна минерална вода, чај и кафе
 • Шише вино при пријавување
 • Овошја во соба
 • Превоз до ски лифтот Гондола цел ден (од 08:00 до 17:00 часот)
 • 15% попуст на лоби бар, ресторан и спа центар
 • Една употреба за престој во Cave Jacuzzi за престој од повеќе од 7 ноќевања

 

Минимален престој – 3 ноќевања за периодот 28.12.2018 – 01.01.2019!

Студио 2 + 1 лице
Еднособен стан – 2 + 2 лица
Двособен стан – 4 + 2 лица

Полупансион со вклучена минерална вода и сок од пост-микс машина + 8,00 € за возрасни по ден и + 4,00 € за прво дете 6 – 11,99 г.

 

 • Божиќна вечера / на барање / 20,00 € за возрасни и 10,00 € за дете од /6 до 10,99 г./
 • Новогодишна вечера / задолжително / 60,00 € за возрасни и 30,00 € за дете од /6 до 10,99 г./

 

Деца до 5,99 г. за Празнична вечера не користат седиште или ако сакаат да користат седиште, тие мора да платат 10,00 € за новогодишната вечера и 5,00 € за Божиќна вечера

Дете до 5,99 г. на дополнителен кревет со 2 возрасни лица – БЕСПЛАТНО
Прво дете 6 – 11,99 г.на дополнителен кревет – 50% попуст од редовната цена
Второ дете 0 – 11,99 г. на дополнителен кревет – БЕСПЛАТНО
Возрасен на дополнителен кревет – 30% попуст од редовната цена
Дете 6 – 11,99 г.на редовно легло – 20% попуст од редовната цена
Едно лице во соба  – 80% од цената за соба

15% попуст за рана резервација важи за резервации направени до 31.10.2018 и целосно платени до 10.11.2018 година
10% попуст за рана резервација важи за резервации направени до 10.12.2018 и целосно платени до 15.12.2018 година

 

Доплатите НЕ се вклучени во попустите за рана резервација!

7 = 6 и 6 = 5  важи за пристигнувања во периодите:

 • 22.12.2018 – 27.12.2018
 • 02.01.2019 – 09.01.2019
 • 10.01.2019 – 24.01.2019
 • 25.01.2019 – 16.02.2019
 • 17.02.2019 – 09.03.2019

7 = 6 и 6 = 5  и  5 = 4 важи за пристигнувања во периодите:

 • 01.12.2018 – 21.12.2018
 • 10.03.2019 – 31.03.2019

 

Бенефициите НЕ МОЖАТ да се комбинираат со попустите за рана резервација!

 • Нема да се наплати казна за откажувања 25 дена пред пристигнување, за периодот:
  28.12.2018 – 01.01.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 18 дена пред пристигнување, за периодот:
  02.01.2019 – 09.01.2019 и 25.01.2019 – 16.02.2019 и 22.12.2018 – 27.12.2018 и 10.01.2019 – 24.01.2019 и 17.02.2019 – 09.03.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 9 дена пред пристигнување, за периодот:
  01.12.2018 – 21.12.2018 и 10.03.2019 – 31.03.2019
  По овој период се наплаќа цена за 1 ноќевање

 

 • No-Show: 100% казна

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018