Апарт Хотел Regnum Bansko 5*

Рана Резервација

20% попуст за рана резервација за резервации
до 31.10.2018

Цени

Од 112 ЕУР
за ноќевање за соба

Апарт Хотел Regnum 5*

Област Асаница
2770 Банско,
Бугарија

Ве покануваме да уживате во незаборавниот одмор во Банско – најдобро зимско и летно планинско одморалиште на Балканот! Regnum Bansko Apart Hotel & SPA е уникатно место за одмор, за вас и за вашето семејството. Овде ќе најдете комбинација од пространи апартмани со спектакуларни погледи на планината Пирин, единствениот аква парк во Банско, совршени објекти за конференциски настани, тимски згради, свадби, детски роденденски забави. Во Regnum се наоѓа најголемата конференциска сала во Банско – 400 места во театарски аранжман. Вашиот незаборавен одмор ќе биде совршен со луксузен СПА центар, автентична турска кујна во зимската сезона, игралиште и детска анимација.

 

Апарт Хотел Регнум Банско е на 10-минутно пешачење од ски-лифтот Bansko Gondola, овој хотел во стилот на вила, исто така, е 3 километри од раскошната црква Св. Троица и 15 км од Кончето, вртоглав гребен популарен кај туристите.

Вид на Сместување

27.12.2018-01.01.2019
HB
21.12.2018-26.12.2018
02.01.2019-09.01.2019
18.01.2019-02.02.2019
HB
10.01.2019-17.01.2019
03.02.2019-28.02.2019
HB
01.12.2018-20.12.2018
01.03.2019-13.04.2019
HB
Бизнис Апартман за 2 лица
204,00 €
168,00 €
135,00 €
112,00 €
Бизнис Апартман со поглед на Планина за 2 лица
208,00 €
174,00 €
140,00 €
118,00 €
Бизниз Делукс Апартман за 2 лица
215,00 €
179,00 €
146,00 €
125,00 €
Бизнис Делукс Апартман со поглед на планина за 2 лица
220,00 €
185,00 €
152,00 €
129,00 €
Голем Апартман за 4 лица
370,00 €
285,00 €
218,00 €
190,00 €
Голем Апартман со поглед на планина за 4 лица
380,00 €
293,00 €
224,00 €
196,00 €
Кралски Апартман за 4 лица
571,00 €
420,00 €
347,00 €
313,00 €
Дете од 6-10.99 г. на екстра кревет
51,00 €
43,00 €
33,00 €
29,00 €
Возрасен на екстра кревет
58,00 €
48,00 €
40,00 €
33,00 €

УСЛОВИ

 • Ноќевање по соба со појадок и вечера во стандарден кревет
 • Слободно користење на затворениот базен, фитнес, сауна, парна бања, амам, шок туш и тропски туш, соба за одмор
 • Слободно користење на три отворени џакузија (секој од нив се користи закажано, заради капацитет)
 • Wi-Fi (Безжичен Интернет) и сеф во соба
 • Складирање за сопствена скијачка опрема
 • Детски агол, детска анимација за деца од 4 до 14 години
 • Шатл-автобус до првата станица на ски-лифтот Гондола, се закажува на рецепцијата
 • Отворен паркинг (по достапност)
 • Хотелско осигурување, данок на одморалиште (туристичка такса), 9% ДДВ

Минимален престој – 5 ноќевања за периодите 27.12.2018 – 01.01.2019
Минимален престој – 3 ноќевања за периодите 21.12.2018 – 26.12.2018

Бизнис Апартман без / со поглед на планина: мин. 2 возрасни лица, макс. 2 возрасни лица + 1 дете или 3 возрасни лица
Бизнис Деликс Апартман без / со поглед на планина: мин. 2 возрасни, макс. 2 возрасни лица + 1 дете или 3 возрасни лица
Голем Апартман без / со планински поглед: мин. 4 возрасни лица, макс. 4 возрасни лица и 2 деца или 5 возрасни лица
Kралски Апартман: 4 лица

 • Божиќна вечера / изборно / 30,00 € за возрасни и 15,00 € за дете / 11-16 г. / и 10,00 € за дете од 6 до 10,99 г.
 • Новогодишна вечера / задолжително / во соба во Босфор: 160,00 € за возрасни и 80,00 € за дете / 11-16 г./ и 40,00 € за дете од 6 до 10,99 г.
 • Новогодишна вечера / задолжително / во Regnum ресторант: 80,00 € за возрасни и 40,00 € за дете / 11 – 16 г. /, и 20,00 € за дете од 6 до 10,99 г.

Прво дете и / или 2-ро дете 0 -5,99 г. со 1 возрасен – ќе се применува стапка за еднокреветна соба
1 дете 0 – 10,99 г. со 1 возрасен – ќе се применува стапка за еднокреветна соба
1 дете 0 – 10,99 г.со 2 возрасни лица – бесплатен престој
1 и / или 2 дете 0 – 5,99 г.со 2 возрасни лица на дополнително легло – и двете деца добиваат бесплатен престој
Второ дете 6 – 10,99 г.на екстра кревет со 2 возрасни лица на екстра кревет – цените се наведени во табелата

 

Стапка за еднокреветна соба – 90% од цената на соба за периодот од 27.12 – 01.01.2019 и 75% од цената на соба за останатите периоди

20% попуст за рана резервација важи за резервации направени до 31.10.2018 и целосно платени до 05.11.2018 година
15% попуст за рана резервација важи за резервации направени до 21.11.2018 и целосно платени до 25.11.2018 година

 

Додатоците НЕ се вклучени во попустите за рана резервација!
Не е можно да се променат имињата и периодите за резервации направени со попусти од рана резервација!

7 = 6, 10 = 9, 14 = 12 важи за пристигнувања во периодите:

 • 21.12.18 – 26.12.18 и 02.01.19 – 09.01.19 и 18.01.19 – 02.02.19
 • 10.01.19 – 17.01.19 и 03.02.19 – 28.02.19
 • 01.12.18 – 20.12.18 и 01.03.19 – 13.04.19

 

Бенефициите ВАЖАТ за резервации направени по 22.11.2018!

Бенефициите НЕ МОЖАТ да се комбинираат со попустите за рана резервација!

 • Нема да се наплати казна за откажувања 30 дена пред пристигнување, за периодот:
  27.12.2018 – 01.01.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 17 дена пред пристигнување, за периодот:
  21.12.2018 – 26.12.2018 и 02.01.2019 – 09.01.2019 и 18.01.2019 – 02.02.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 17 дена пред пристигнување, за периодот:
  10.01.2019 – 17.01.2019 и 03.02.2019 – 28.02.2019
  По овој период се наплаќа цена за 2 ноќевања

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 9 дена пред пристигнување, за периодот:
  01.12.2018 – 20.12.2018 и 01.03.2019 – 13.04.2019
  По овој период се наплаќа цена за 2 ноќевања

 

 • No-Show: 100% казна

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018