Апарт Хотел Невада

Цени

Од 17 ЕУР
за ноќевање по лице

Апарт Хотел Невада

4870 Пампорово,
Бугарија

Ако сте човек кој ја сака природата, планините и првенствено смиреноста тогаш Апартхотел Невада е вистинскиот хотел за вас. Преземете ја вистинската одлука да бидете наши гости и ние широко ќе ги отвориме портите на нашиот дом. Тука топлината, удобноста и насмевките ќе ве натерат да се осеќате како никаде на друго место во светот.

 

Апарт хотелот е лоциран во срцето на Пампорово и само неколку чекори од скијачките патеки и лифтот на скијачкиот центар №1 ,Студенец.

 

Поминете го вашиот зимски одмор во место во кое се нуди домашна удобност која ќе ги надмине вашите очекувања. Тука ќе ги најдете сите потребни услови да го направите вашиот престој пријатен и да ги искористите можностите за динамичен одмор во прекрасните Родопски Планини.

ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ
08-21.12.2018
22-27.12.2018
28.12.2018-02.01.2019
03-19.01.2019
20.01.2019-04.03.2019
05-31.03.2019
BB
HB
BB
HB
BB
HB
BB
HB
BB
HB
BB
HB
ЛИЦЕ ВО СТУДИО
18 €
26 €
26 €
34 €
39 €
47 €
20 €
27 €
21 €
29 €
17 €
26 €
ЛИЦЕ ВО ЕДНООСБЕН СТАН
21 €
29 €
29 €
36 €
42 €
50 €
23 €
30 €
24 €
31 €
20 €
28 €

УСЛОВИ

 • Ноќевање по лице со појадок / со појадок и вечера
 • Бесплатно користење на Wi-Fi и бесплатен паркинг
 • Пинг Понг и  Јаги
 • Гардероба за сопствена опрема
 • Хотелско осигурување, данок на одморалиште, 9% ДДВ

 

Минимален престој – 3 ноќевања, за периодот: 28.12.2018 – 02.01.2019

Студио – 2 возрасни + 2 деца / 3 возрасни лица
Еднособен стан – 2 возрасни + 3 деца / 4 возрасни лица

Новогодишна вечера / задолжително / 75,00 € за возрасни и 35,00 € за дете од /6 до 11,99 г./

Дете до 5,99 г. на дополнителен кревет – БЕСПЛАТНО
Дете 6 – 11,99 г.на дополнителен кревет – 50% попуст
Возрасен на дополнителен кревет – 30% попуст

 • Нема да се наплати казна за откажувања 30 дена пред пристигнување, за периодот:
  29.12.2018 – 02.01.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 14 дена пред пристигнување, за периодот:
  08.12.2018 – 27.12.2018 и 03.01.2019 – 31.03.2019
  По овој период се наплаќа казна од 1 ноќевање.

 

 • No-Show: 100% казна

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018