Апарт Хотел Forest Nook 4*

Рана Резервација

10% попуст за рана резервација за резервации
до 01.11.2018

Цени

Од 26 ЕУР
за ноќевање по лице

Апарт Хотел Forest Nook 4*

Пампорово,
4870 Пампорово,
Бугарија

Четири сезонскиот Апартхотел FOREST NOOK се наоѓа на југоисточната страна на Пампорово, на главниот пат во насока на Смолјан. Специјално дизајниран како природно место за одмор и забава меѓу прекрасните шуми и девствената природа. Погоден за луѓе од различни возрасти и различни цели на нивниот престој. Хотелот нуди програма на различни туристички и спортски настани во текот на зимата и летото. Ние сме подготвени да ги задоволиме сите ваши желби.

 

Комплексот е составен од две згради распоредени рамо до рамо. До нив, се девет луксузни еднофамилијарни вили, чии гости можат да имаат корист од бесплатните хотелски услуги кои им се нудат. Во една од зградите се наоѓа ресторанот со модернистички стил, како и најголемиот модерен ноќен клуб во Пампорово – Подземниот Клуб. Други објекти во комплексот: две рецепции, меана (110 места), лоби бар, релакс зона (затворен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес центар, SPA третман со риба Гара Руфа, детска соба, анимација за деца и возрасни, кино сала, билијард, пинг-понг, хокеј на мраз, минимаркет, конференциска сала, ВИП соба, Wi-Fi, паркинг. Една од атракциите во комплексот е мини ски патека, погодна за спуст со надуени прстени и санки. Исто така има скара каде што клиентите можат да подготват свои оброци.

ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ
29.12.2018-02.01.2019
HB
30.01.2019-09.02.2019
01.03.2019-04.03.2019
HB
23.12.2018-28.12.2018
03.01.2019-06.01.2019
18.01.2019-29.01.2019
10.02.2019-28.02.2019
HB
01.12.2018-22.12.2018
07.01.2019-17.01.2019
05.03.2019-10.04.2019
HB
ЛИЦЕ ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА (DBL)
45,00 €
35,00 €
29,00 €
26,00 €
ЕДНООСБЕН СТАН ЗА 2 ЛИЦА
113,00 €
76,00 €
65,00 €
59,00 €
ДВОСОБЕН СТАН ЗА 4 ЛИЦА
174,00 €
129,00 €
110,00 €
100,00 €

УСЛОВИ

 • Ноќевање по лице (ОСВЕН за Апартмани) со појадок и вечера
 • Бесплатно користење на затворениот базен, џакузи, сауна
 • Интернет
 • Превоз до/од првата станица на ски-лифтот Студенец, се закажува на рецепцијата
 • Хотелско осигурување, данок на одморалиште, 9% ДДВ

 

Минимален престој – 3 ноќевања, за периодите:

 • 29.12.2018 – 02.01.2019
 • 30.01.2019 – 09.02.2019
 • 01.03.2019 – 04.03.2019

 

За 31.12.2018 во цената не е вклучена вечера, туку ручек.

На 26.12.2018 и 30.12.2019 и 02.01.2019 пријавувањето во хотел ќе биде после 17.00 ч.

Двокреветна соба – 2 + 1 лице
Еднособен стан – 2 + 2 лица
Двособен стан – 4 + 2 лица

 • Божиќна вечера / НЕ задолжително / 22,00 € за возрасни и 11,00 € за деца од /6 до 11,99 г./ и 6,00 € за деца од /3 до 5.99 г. /
 • Новогодишна вечера / НЕ задолжително / 50,00 € за возрасни и 22,00 € за дете од /6 до 11,99 г./ и 11,00 € за деца од /3 до 5.99 г. /

Дете до 5,99 г. на дополнителен кревет – БЕСПЛАТНО
Дете 6 – 11,99 г.на дополнителен кревет – 8 €/ден
Возрасен на дополнителен кревет – 11 €/ден

10% попуст за рана резервација важи за резервации направени до 01.11.2018 и целосно платени до 10.11.2018 година

 • Нема да се наплати казна за откажувања 30 дена пред пристигнување, за периодот:
  29.12.2018 – 02.01.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 15 дена пред пристигнување, за периодот:
  30.01.2019 – 09.02.2019 и 01.03.2019 – 04.03.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 9 дена пред пристигнување, за периодот:
  23.12.2018 – 28.12.2018 и 03.01.2019 – 06.01.2019 и 18.01.2019 – 29.01.2019 и 10.02.2019 – 28.02.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 6 дена пред пристигнување, за периодот:
  01.12.2018 – 22.12.2018 и 07.01.2019 – 17.01.2019 и 05.03.2019 – 10.04.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • No-Show: 100% казна

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018