Апарт Хотел “Casa Karina” 4*

Рана Резервација

25% попуст за рана резервација за резервации
до 01.11.2018

Ниски Цени

Од 36 ЕУР
за ноќевање по лице

Апарт Хотел “Casa Karina” 4*

ул. Кралев двор 5
2770 Банско,
Бугарија

Апарт Хотелот “Casa Karina” Банско е лоциран на подножјето на Пирин Планина во една од најубавите и најмодерните скијачки центри во Бугарија – Банско. Земајќи го комфортот на гостите во преден план,  хотелот е лоциран 100м од ски лифтот и 20 мин. пешачење од живописниоит центар на градот Банско. Удобниот хотел од 4* е отворен во текот на целата година и ви овозможува да уживате во релаксирачки и незаборавен одмор во текот на сите сезони во годината. Нашиот тим ќе ви биде на располагање ако сакате да го надополните вашето слободно време и ќе го направи вашиот одмор пријатно и незаборавно. За таа цел, ние нудиме широк спектар на дополнителни услуги – екскурзии, излети, велосипедизам, јавање, пешачење и многу повеќе.

 

За нашите деловни клиенти, хотелот нуди одлични услови за сите видови настани на компанијата, како што се активности за градење на тим, семинари, конференции, обуки и сл.

 

Заборавете го секојдневниот стрес и дојдете на одмор во прекрасната планина Пирин!

Вид на Сместување

01.12.2018 – 21.12.2018
01.03.2019 – 30.04.2019
HB
22.12.2018 – 26.12.2018
HB
27.12.2018 – 03.01.2019
HB
04.01.2019 – 28.02.2019
HB
Лице во дабл (DBL) соба
36,00 €
37,00 €
65,00 €
39,00 €
Лице во студио
37,00 €
39,00 €
66,00 €
40,00 €
Лице во апартман со 1 спална соба
45,00 €
47,00 €
69,00 €
43,00 €
Лице во апартман со 2 спални соби
45,00 €
47,00 €
74,00 €
45,00 €
Лице во Сингл (SNG) соба
53,00 €
56,00 €
95,00 €
57,00 €
Возрасен на екстра кревет
28,00 €
29,00 €
45,00 €
32,00 €
Дете од 4-11.99 г. на екстра кревет
22,00 €
23,00 €
36,00 €
23,00 €
Дете од 4-11.99 г.
24,00 €
25,00 €
38,00 €
25,00 €

УСЛОВИ

 • 1 преку ноќ по лице со појадок и вечера
 • Слободно користење на затворен базен со вода во базенот 28-30 C °, фитнес, сауна, парна бања
 • Wi-Fi (Безжичен Интернет)
 • Хотелско осигурување, данок на одморалиште (туристичка такса), 9% ДДВ

Минимален престој – 5 ноќевања за периодите 27.12.2018 – 03.01.2019 и 04.01.2019- 28.02.2019!
Минимален престој – 3 ноќевања за периодите 01.12.2018 – 21.12.2018 и 22.12.2018 – 26.12.2018 и 01.03.2019 – 30.04.2019!

Двокреветна соба: 2 + 2 деца до 11,99 год
Студио: 2 + 1 дете до 3,99 год
Еднособен стан: 2 + 1 човек
Двособен стан: 4 + 1 човек

 • Новогодишна вечера / задолжително / 90.00 € за возрасни и 45.00 € за дете од 5.99 до 11.99 год.
 • Подземен паркинг – 5,20 евра за 24 часа; ограничени места – се плаќа на лице местo
 • Детско креветче – 2,60 евра дневно по креветче – се плаќа на лице место
 • Бањарка – 2.60 евра за престој со депозит од 15.40 евра, се плаќа на лице место

Деца до 3,99 години на екстра кревет – бесплатно

25% попуст за рана резервација важи за резервации направени до 01.11.2018 и целосно платени до 10.11.2018 година
20% попуст за рана резервација важи за резервации направени до 01.12.2018 и целосно платени до 10.12.2018 година
15% попуст рана резервација попуст се однесува на резервации направени до 15.12.2018 и целосно платени до 20.12.2018

 

Не е можно да се променат имињата и периодите за резервации направени со попусти од рана резервација!

7 = 6, 9 = 8, 11 = 10, 14 = 12  НЕ важи за пристигнувања во периодот 27.12.2018 – 03.01.2019!

Бенефициите не можат да се комбинираат со попустите за рана резервација!

 • Нема да се наплати казна за откажувања 5 дена пред пристигнување, за периодот:
  01.12.2018 – 21.12.2018 и 01.03.2019 – 30.04.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 9 дена пред пристигнување, за периодот:
  22.12.2018 – 26.12.2018
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 25 дена пред пристигнување, за периодот:
  27.12.2018 – 03.01.2019
  По овој период се наплаќа 100%.

 

 • Нема да се наплати казна за откажувања 9 дена пред пристигнување, за периодот:
  01.04.2019 – 28.02.2019
  По овој период се наплаќа 50% од вкупниот износ

 

 • No-Show: 100% казна

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018