АМСТЕРДАМ

КРСТАРЕЊЕ ПО ИСТОРИСКИТЕ КАНАЛИ

ИНФОРМАЦИИ


Сместување во четворокреветни соби со можност за доплата за двокреетни и трокреветни соби

ДАТУМ НА ПАТУВАЊЕ


од 13 МАРТ 2018
до 16 МАРТ 2019

ХОТЕЛИ


Сместување во Хотели со 3*
King's Court или сличен

Ви ги претставуваме Urban Trips како еден поинаков концепт на патување. Се движиме во мали групи од околу 15 луѓе. Се сместуваме во буџет хотели/хостели, користиме јавен превоз и го доживуваме местото како локални жители. Малите групи ви дозволуваат слобода на движење и слобода да го искористите вашето време и вашите пари онака како што вие сакате. Релаксирани пешачки тури низ градовите и предлог места за посета од вашиот придружник кој ќе ви го посвети целото внимание без да се чуствувате изгубени во толпата луѓе. Мали групи, големи доживувања.

279 € / Лице

 

17,300 МКД / Лице

Каналите од златната доба со една до друга наредени криви фронтон згради се позадина за многубројните богати музеи, продавници полни со старомодни работи, хипер-креативниот дизајн и угостителската сцена со разни барови, кафулиња и ресторани.

Генералтурист

Travel Expert

УСЛОВИ

 • АВИОНСКИ ПРЕВОЗ НА НАВЕДЕНАТА РЕЛАЦИЈА СО АВИОКОМПАНИЈАТА TRANSAVIA ВКЛУЧЕНО
 • РАЧНА ТОРБА ДО 10 КГ. (ДИМЕНЗИИ 55 X 40 X 25 см) ВКЛУЧЕНО
 • 3 НОЌЕВАЊА ВО ХОТЕЛ СО 3* ВО АМСТЕРДАМ (KING’S COURT ИЛИ СЛ.) ВКЛУЧЕНО
 • TРАНСФЕР АЕРОДРОМ – ХОТЕЛ – АЕРОДРОМ ВКЛУЧЕНО
 • АЕРОДРОМСКИ ТАКСИ ВКЛУЧЕНО
 • КОРИСНИ ИНФОРМАЦИИ, ПРЕДЛОГ МЕСТА, НАСТАНИ ЗА ПОСЕТА, РЕСТОРАНИ,
  МУЗЕИ, ТУРИ итн. ВКЛУЧЕНО
 • ПРИДРУЖНИК ОД МАКЕДОНИЈА ВО ТЕКОТ НА ЦЕЛОТО ПАТУВАЊЕ ВКЛУЧЕНО
 • ОРГАНИЗАЦИЈА И РЕАЛИЗАЦИЈА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧЕНО

ПРОГРАМА

ДЕН 1 - [13.03.2019] (среда) СОЛУН - АМСТЕРДАМ

Состанок со групата на аеродромот во Солун во 11:00 часот по локално време (GMT+2). Полетување за Амстердам во 13:25, пристигнување во 14:35 на Schiphol Airport. Трансфер и сместување во хотел. Слободно попладне за индивидуален разглед на градот. Ноќевање.

ДЕН 2 - [14.03.2019] (четврток) АМСТЕРДАМ

Појадок. Можност за индивидуален или организиран разглед на градот (пешачка тура со локален водич на англиски јазик). Разглед на стариот дел на градот, плоштад Дам, Кралската палата, Музејот на Мадам Тисо, Новата Црква, Плоштадот Рембрант, Еврејскиот кварт, Begijnhof, познатиот ‘Red light district’… Попладне факултативна посета на Heineken experience. Ноќевање.

ДЕН 3 - [15.03.2019] (петок) - ХАГ / РОТЕРДАМ

Појадок. Можност за индивидуален факултативен излет до Хаг или Ротердам. Препорачуваме полудневна тура до Хаг (посета на стариот дел, парламентот, палатата на мирот каде се наоѓа Хашкиот трибунал), или целодневна тура до Ротердам (најголемото пристаниште во Европа со модерна архитектура: посета на кулата Euromast, Еразмус мостот, Kijkskubus (комплекс на станови во вид на криви коцки), Markthal). Слободно време во Амстердам. Ноќевање.

ДЕН 4 - [16.03.2019] (сабота) - АМСТЕРДАМ – СОЛУН

Трансфер до аеродром во 05:00 часот. Полетување за Солун во 07:05 и пристигнување во 11:00 часот.

ХОТЕЛИ ВО ПОНУДА

Хотели со 3* (King’s Court или сличен)

 

3 Ноќевања со Појадок

КОРИСНИ ИНФОРМАЦИ

РАСПОРЕД НА ЛЕТОВИ

13.03.2019                                                                                           16.03.2019

HV5808 Thessaloniki – Amsterdam (Schiphol)                            HV5807 Amsterdam (Schiphol) – Thessaloniki

13:25 – 15:35                                                                                       07:05 – 11:00

НАПОМЕНА

Цените за факултативните екскурзии, музеи, паркингот на аеродром… се од информативен карактер и се подложни на промени.

УСЛОВИ

 • Пасошот треба да важи минимум 6 месеци од завршувањето на патувањето
 • Агенцијата не е надлежна да ја цени исправноста на патните документи
 • Доколку некои наведени разгледи и посети во понудата, не се реализираат а се предизвикани од непредвидени околности/оправдани причини работа на патишта, локалитетите, штрајкови, сообраќаен метеж, или природни катастрофи агенцијата не сноси одговорност.
 • Агенцијата го задржува правото за промена на цените во случај на промена на цените во транспортот и патни трошоци.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата.
 • Аражманот се плаќа исклучиво во денари по курс 1€ = 62,00 мкд.

+389 2 3217-410

+389 2 3222-499

sales@generalturist.mk

aviokarti@generalturist.mk

ticketing1@generalturist.mk

ВЕ ОЧЕКУВАМЕ!

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето!!!

ДРУГИ АКТУЕЛНИ ПОНУДИ

Малдиви

Малдиви

Relax

Малдиви

Сезона 2019


9 Дена / 7 Ноќевања
Јануари, Февруари, Март

од 1652 € по лице

Прочитај Повеќе

Дубаи

Дубаи

Cultural Luxury Relax

Дубаи

Сезона 2018/2019


5 и 8 Дена / 4 и 7 Ноќевања
Октомври - Април

од 535€ / 619 € по лице

Прочитај Повеќе

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018