РУТА:
Скопје – Kaтap – Малдиви – Kaтap – Скопје


 

Времетраење:
9 дена / 7 ноќевања


 

Транспорт:
Авионски превоз


 

Дати на патување:
31.10.2018 – 09.11.2018

03.12.2018 – 12.12.2018


 

Цени од:
1368 ЕУР


Aerial View
« 1 of 24 »

МАЛДИВИ

 

Индивидуална програма за период на патување
ОКТОМВРИ, НОЕМВРИ и ДЕКЕМВРИ 2018

(БЕЗ ДОПЛАТА)

 

Најромантична егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од ферибот) од главниот град Мале.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ И ТАКСИ ЗА ВИЛА ТИП НА СОБА НА БАЗА ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА ЗА
ХОТЕЛ Sun Island Resort & Spa 4*+ СО ВКЛУЧЕН АВИОНСКИ ПРЕВОЗ И ТРАНСФЕРИ

 

Пeриод Категорија на Хотел Цена по лице (ДБЛ соба)
03 – 12 ОКТОМВРИ

4**** 7 ПП (ПОЛН ПАНСИОН)

од 1280 ЕУР

31.10 – 09 НОЕМВРИ
4**** 7 ПП (ПОЛУ ПАНСИОН) од 1368 ЕУР
03 – 12 ДЕКЕМВРИ
4**** 7 ПП (ПОЛУ ПАНСИОН) од 1398 ЕУР

 

При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.

Цената е дадена во евра и пресметана во денари, 1 евро = 62 денари.

 

Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање НА БАРАЊЕ.

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Авионски билет на релација Скопје-Доха-Мале-Доха-Скопје со Qatar Airways сo вклучен багаж 30 кг. согласно саатници на програма;
 • Аеродромски такси;
 • 07 ноќевања во наведениот хотел Sun Island Resort & Spa 4*+ /наведен тип на соба Villa – standard dbl /наведена услуга ПОЛУПАНСИОН ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА (ПРОМО ЗА ОКТОМВРИ ПОЛН ПАНСИОН)
 • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата
 • Факултативни тури
 • Други индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Зелена такса за МАЛДИВИ (околу 6 УСД по лице на ноќ) која се плаќа директно ан рецепција во хотелот
 • Се што не е наведено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА

 

НАПОМЕНИ:

 • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм.
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација.
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации.
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување.

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white

© generalturist.mk | 2018