ТУРА:
Скопје – Краков – Скопје


 

Времетраење:
6 дена/3 ноќевања


 

Транспорт:
Автобуски превоз


 

Дата на патување:
25.09.2018 – 30.09.2018


 

Цена од:
185 ЕУР


krakov3
« 1 of 4 »

Програма

 

 • 1 ден 25.09.2018 (Вторник) СКОПЈЕ – КРАКОВ

Состанок на групата на Дрво декор спроти Хотел Холидеј Ин во 19 часот. Тргнување за Краков во 19:30_часот. Се патува преку Србија, Унгарија и Словачка со попатни паузи за одмор и царински формалности. Ноќно возење.

 • 2 ден 26.09.2018 (Среда ) КРАКОВ

Пристигнување во Краков во попладневните часови, панорамски разглед (автобус и пешачки дел). Разглед на стариот дел на градот, Срцето на Краков (без влезници во цркви и музеи), дворецот Wawel, катедралата Св. Станислав и Вацлави и кралевскиот дворец од XIV век. Пешачкиот дел опфаќа разглед на главниот плоштад и еден од најголемите средновековни плоштади во Европа, каде се наоѓаат споменикот на Адам Мицкјевиќ познат полски поет, готската црква Св. Марија, Флоријанкса улица, Еврејскиот дел Казимерц… Сместување во Хотел. Ноќевање.

 • 3 ден 27.09.2018 (Четврток ) КРАКОВ

Појадок. Трнување кон Таурон Арена, по завршување на наставата враќање во хотел. Вечерта, факултативно посета на национален ресторан. Ноќевање.

 • 4 ден 28.09.2018 (Петок ) КРАКОВ

Појадок. Трнување кон Таурон Арена, по завршување на наставата враќање во хотел. Вечерта, факултативно посета на национален ресторан. Ноќевање.

 • 5 ден 29.09.2018 (Сабота) – КРАКОВ – Скопје

Појадок. Трнување кон Таурон Арена, по завршување на наставата. Тргнување за Македонија.

 • 6 ден 30.09.2018 Скопје

Пристигнување во Скопје во пладневните часови.


ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ за пакет со вклучен автобуски превоз:


 

По лице во 1/2 соба Категорија на Хотел Цена по лице (ДБЛ соба) Цена по лице (Сингл соба)
1
Услуга 3 ноќевања
со појадок

3*** 3НП

185 ЕУР

255 ЕУР

2
Услуга 3 ноќевања
со појадок
4**** 3НП 215 ЕУР

275 ЕУР


 

За резервација е потребна уплата 30% од сумата , остатокот од 30% до 01.09.2018 и 3 дена пред тргнување 40 % доплата.

Во цената на аранжманот е вклучено :

 • Превоз Скопје-Краков-Скопје со високо туристички автобус
 • Сместување во Хотели со 3* и 4* на база 3 ноќевања со појадок
 • Организација и водство на аранжманот

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Факултативна посета на Аушвиц 45 евра
 • Факултативна посета на рудникот за сол Величка 45 евра
 • Факултативна посета на Годскиот дворец Вавел 15 евра
 • Вечера во национален ресторан
 • Туристичка такса 3 евра од ден по лице се плаќа во агенција
 • Патничко-здравствено осигурување 300 денари

 

НАПОМЕНИ:

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници. За овој аранжман важат Општите услови за патување на ТУК.

Цените се во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 EUR = 61,8 ден.

Пасошот треба да важи минимум 6 месеци од завршувањето на патувањето.

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white

© generalturist.mk | 2018